HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Šláger USA s Fínskom v znamení konfrontácie draftových nádejí
zdroj: jäzva

Šláger USA s Fínskom v znamení konfrontácie draftových nádejí

Ťahákom pondelňajšieho programu košickej A-skupiny na MS v hokeji bude súboj USA - Fínsko (16.15). Duel prinesie aj konfrontáciu dvoch najvážnejších adeptov na pozíciu jednotky draftu NHL Jacka Hughesa a Kaapa Kakka. Na šampionáte sa zatiaľ viac darí Fínovi, ktorý bol po dvoch zápasoch s 5 gólmi najlepším strelcom turnaja.

V pozícii mierneho favorita zápasu budú hráči Fínska a to aj napriek tomu, že majú v kádri iba dvoch hráčov z NHL. Tím trénera Jukku Jalonena sa však v prvých dvoch zápasoch prezentoval výbornou zohranosťou. Presvedčivým výkonom zdolal Kanadu a poradil si aj so slovenským tímom. Ako výrazná osobnosť tímu sa profiluje 18-ročný Kaapo Kakko, ktorý na dva góly Kanade nadviazal hetrikom proti Slovensku. V priamej konfrontácii narazí na Jacka Hughesa, ktorý síce figuruje na čele väčšiny preddraftových rebríčkov, na MS sa však zatiaľ herne hľadá. "Víťazstvo nad Slovenskom si ceníme, domáci tím hral veľmi dobre. Potvrdzuje sa, že na MS sú silné tímy. Aj proti USA to bude ťažký zápas. Nebude to však o mne a o ňom (Hughesovi), ale o výkone všetkých hráčov," poznamenal Kakko.

Tímy sa na MS stretávajú pravidelne a minimálne jeden vzájomný zápas odohrali na každom šampionáte od roku 2012. Fíni odvtedy vyhrali 4 z 9 vzájomných zápasov na MS. Vlani svojho súpera zdolali v závere základnej skupiny 6:2. Američania začali šampionát na Slovensku prehrou 1:4 s domácim tímom, v nedeľu si však napravili chuť a Francúzov sfúkli po víťazstve 7:1. "Bolo to pre nás dôležité víťazstvo, ktorým sme sa správne naladili na Fínov. Myslím si, že už sme stále viac a viac zohratí a to je dobre," poznamenal útočník Colin White.

predpokladané zostavy:
USA:
Demko - Martinez, Suter, Skjei, Hanifin, Fox, Q. Hughes, Wolanin - DeBrincat, Larkin, Kane - Gaudreau, Eichel, Kreider - J. Hughes, Keller, van Riemsdyk - Vatrano, Glendening, White - Ryan

Fínsko: Lankinen - Lehtonen, Ohtamaa, Jokiharju, Lindbohm, Kaski, Mikkola, Hakanpää, Koivisto - Savinainen, Ilomäki, Rajala - Kakko, Manninen, Pesonen - Ojamäki, Tyrvainen, Kiviranta - Anttila, Lammikko, Sallinen

Najnovšie z klubu: Finsko

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Majstrovstvá sveta

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: MS 2019

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk