zdroj: TASR/AP

Má len osemnásť rokov, ale slovenský šampionát patrí jemu. Fínsky mladík Kaapo Kakko zaznamenal za štyri zápasy už šesť gólov, práve na ten štvrtkový do siete Nórska ešte teraz s údivom pozerá celý hokejový svet.

Fínsko bolo v súboji s Dánskom favoritom, o to viac prekvapila bezgólová prvá tretina a ešte viac, keď Nór Madsen v druhej minúty po prestávke otvoril skóre stretnutia. Vtedy už ale Fíni naštartovali na vyššie obrátky a k otočeniu na konečných 3:1 zavelil práve Kaapo Kakko. Osemnásťročný rodák z Turku opäť zaklopal na dvere skautov z NHL fantastickým sólom, ktoré si málokto dovolí čo i len na tréningu. Kakko pridal navyše aj asistenciu pri treťom góle.

Vo štvrtok večer sa roztrhlo vrece s krásnymi gólmi, nezaostával ani lotyšský útočník Lauris Darzins. Jeho elegantný zásah zo štrnástej minúty proti Česku takisto bude ašpirovať na najkrajší gól šampionátu. Hoci skúsený harcovník zvyšoval už na 2:0, napokon sa Česi postarali o fantastický obrat a zvíťazili 6:3.