Česi takmer celú tretinu sedeli na trestnej. Čo povedal Říha na rozhodcov?
zdroj: TASR

Nebyť nečakane biedneho výkonu rakúskych hokejistov, fínsko-bieloruská rozhodcovská zostava by bola s určitosťou najslabšou súčasťou zápasu proti Česku. Dokopy rozdali 26 trestných minút, kormidelník Miloš Říha sa na lavičke poriadne čertil.

Známy búrlivák je aj zo zápasov Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) povestný komentovaním výkonov rozhodcov, po zápase s Rakúskom (8:0) sa však nečakane krotil. „Niektoré vylúčenia boli veľmi prísne, ale to sa stáva. Zahrali sme si oslabenia i presilové hry. Čo mi trochu vadilo, bolo naše oplácanie. Toho sa musíme v ďalších zápasoch určite vyvarovať. My musíme vedieť niečo vydržať, nie sme predsa baletky, musíme vedieť aj niečo prijať, reagoval po zápase tréner reprezentácie Miloš Říha.

Hoci Česi sedeli na trestnej lavici až šestnásť minút, skúseného trénera potešilo, že jeho zverenci boli disciplinovaní aspoň herne. Duel proti outsiderom z Rakúska nepodcenili a do bodky plnili pokyny. Vyzdvihol najmä brankára a útočníkov. „Pavel bol oporou, ktorá dodávala mužstvu istotu. A v útoku to bola radosť. Čo hráč, to strelec. Hlavne, aby nám to vydržalo,“ dúfa kormidelník, ktorého zverencov čaká pred už istým štvrťfinále posledný duel proti Švajčiarsku v utorok na obed.

„V tom čase budú mať Švajčiari v nohách už tretí zápas za štyri dni, to nám môže napomôcť. Ale zas to nesmieme preceniť. Na turnaji podávajú výborné výkony, majú šikovných, brejkových hráčov, hrajú disciplinovane a nepríjemne. Musíme sa im vyrovnať a dodať do toho trochu tej českej chytrosti a hokeja,“ uzavrel Říha.