HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Hudáček si to s Ramsayom vysvetlil: Pre mňa je to čierna bodka na turnaji
zdroj: foto jäzva

Hudáček si to s Ramsayom vysvetlil: Pre mňa je to čierna bodka na turnaji

Zdanlivo nenápadné pozápasové vyjadrenie Libora Hudáčka po súboji proti Veľkej Británii by zrejme zaniklo v prívale nových a nových správ zo šampionátu. Slovám 28-ročného Harichovčana sa však rozhodol povenovať analytik Boris Valábik a na svete bola razom kauza.

„Tréner Craig Ramsay bol nervózny, že nehráme to, čo od náš požaduje. Ale sme Európania, Slováci. Vyzeralo to inak, ako si to predstavoval on, ale potešili sme divákov,“ uviedol L. Hudáček po hladkom triumfe 7:1.

Tieto slová následne Valábik tvrdo skritizoval a samotný hráč sa ešte včera ospravedlnil prostredníctvom oficiálneho stanoviska.

„Nepísal som ja jemu a ani on mne. V kabíne som to však trénerovi i spoluhráčom vysvetlil. Pochopené to totiž bolo inak, ako som myslel. Pre mňa osobne je to čierna bodka na tomto turnaji. Vysvetlili sme si to a ideme ďalej,“
vystavil bodku za nepríjemnou kauzičkou Libor Hudáček po pondelkovom tréningu v Steel aréne. 

Libor Hudáček, černák, Sekera


Celú situáciu si pochopiteľne vyjasnil aj s trénerom Ramsayom. „Vravel mi, že ma chápe a vie, čo som tým chcel povedať. Vraj som mal pravdu.“

A čo hovorí 28-ročný reprezentant na to, že sa jeho citáciou zaoberal Boris Valábik takto podrobne a kriticky? „Je to asi jeho robota. Ja hrám hokej a snažím sa to odohrať čo najlepšie. Jeho prácou je asi riešiť takéto veci.“

Nepríjemnú nedeľu v prípade Libora Hudáčka podčiarklo aj víťazstvo USA nad Nemeckom, ktoré definitívne spečatilo osud tímu Slovenska na domácom šampionáte.

„Sledoval som len výsledok cez mobil. Bohužiaľ, je to sklamanie a náš cieľ sme nesplnili. Sme preto smutní,
“ povzdychol si útočník Liberca. V tejto chvíli už radšej venuje svoju pozornosť posledného zápasu, ktorý odohrajú naši reprezentanti v utorok proti Dánsku.

Slováci plánujú potešiť vypredanú halu, ale zároveň aj pripraviť víťaznú rozlúčku najskúsenejšiemu hráčovi tímu a majstrovi sveta z roku 2002 Ladislavovi Nagyov.

„Zatiaľ neviem o ničom, ale Lacovi určite niečo vymyslíme. Hlavné však bude, aby sme to aj pre neho vyhrali a aby sme sa lúčili s turnajom v dobrej nálade. Čaká nás ťažký zápas, ale pre nás bude posledný a chceme to zvládnuť
,“ dodal Libor Hudáček.

Tréning Slovenska - 20.5. (67 obrázkov v galérii)

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Slovensko

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Majstrovstvá sveta

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: MS 2019

Pozri viac

ProFutbal.sk