HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Jeden gól korčuľou, druhý rukavicou. Bláznivý koniec skupiny v podaní Česka a Švajčiarska
zdroj: TASR

Jeden gól korčuľou, druhý rukavicou. Bláznivý koniec skupiny v podaní Česka a Švajčiarska

Kto si na utorňajší obed vybral duel Česka so Švajčiarskom, čakala ho hokejová delikatesa. V zápase, kde z pohľadu účasti vo štvrťfinále už výsledok nič neriešil, videli diváci fantastický súboj.

Hoci väčšinou sa posledné zápasy v skupinách len dohrávajú, na slovenskom šampionáte sme mali zásluhou Česka i Švajčiarska možnosť vzhliadnuť fantastický duel štvrťfinálového tempa, vybičovaných emócií a pamätných momentov. Dvierka pri trestnej lavici sa otvárali až 14-krát, z toho dvakrát išlo o vzájomné vylúčenie za šarvátku. „Bol to silný a emotívny duel, obe mužstvá chceli vyhrať. Začiatok sme prespali, nechali sme sa vyhecovať. Vrátili sme sa k hokeju, zápas otočili. Pri coach challenge nebola ani chvíľka zaváhania, vedeli sme, že to bol gól. Za stavu 4:2 pre nás sme si už mysleli, že sa Švajčiari nezdvihnú, mali predsa tretí zápas za štyri dni. Ale klobúk dole pred nimi,“ povedal po stretnutí v mixzóne český tréner Miloš Říha.

Česko (Miloš Říha)
Tréner Miloš Říha prežíval zápas veľmi emotívne. Takto sa radoval po úspešnej trénerskej výzve pri góle Simona. (foto: TASR)

Deväťgólovú prestrelku začali Švajčiari už v 133. sekunde duelu presnou muškou Fricka. Čechom sa do konca prvého dejstva podarilo vyrovnať, hoci neskôr opakované zábery kamier ukázali, že sa pri útoku dostal strelec Voráček do postavenia mimo hru. Ešte kurióznejší gól bol ale druhý český, už v 38. sekunde druhého dejstva sa do brány aj s pukom dostal Dominik Simon, útočník ju do siete dostal korčuľou. Napriek tomu, že rozhodcovia najprv gól neuznali, na popud kapitána Voráčka vzal tréner Říha trénerskú výzvu a bol úspešný, arbitri gól uznali. Ďalší zaujímavý moment prišiel pri góle Švajčiarska, nahodený puk pred bránu si totiž tečoval do siete rukavicou Jaškin. V závere duelu sa Švajčiari snažili o lepšie postavenie v skupine a za vyrovnaného stavu sa rozhodli pre power-play. Prázdnu bránu netrafilo viacero hráčov Česka, úspešný bol napokon až obranca Jan Rutta.

Pozrite si to najzaujímavejšie!

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Česká republika

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Majstrovstvá sveta

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: MS 2019

Pozri viac

ProFutbal.sk