Hokej.sk Hokej.sk

Kapitán Voráček: Prežil najväčšie sklamanie v kariére, hrdý na výkony Česka
zdroj: jäzva

Kapitán Voráček: Prežil najväčšie sklamanie v kariére, hrdý na výkony Česka

Práve od neho sa čakalo, že bude niesť zástavu Česka na slovenskom šampionáte a dotiahne reprezentáciu k medaile. Očakávania naplnil, patril k najlepším hráčom šampionátu a počas desiatich stretnutí zaznamenal štyri góly a na dvanásť prihral, čím sa stal predbežne tretím najproduktívnejším hráčom celého turnaja.

Pokiaľ by mu pred prvým zápasom tieto štatistiky načrtol, bral by ich všetkými desiatimi. Nie však umiestnenie. „Niet horšieho umiestnenia ako je štvrté miesto. Mali sme na viac. Pre mňa ide o najväčšie hokejové sklamanie v kariére, medaile boli na dosah,“ hovoril po zápase sklamaný kapitán Česka Jakub Voráček

Česi boli pritom v zápase aktívnejší, na brankára Vasilevskieho mierili za tri tretiny a predĺženie až päťdesiat striel. Prekonali ho však len dvakrát, v nájazdoch im nedal najmenšiu šancu. „Rusi hrali pomerne otvorenú hru, korčuľovaním a trpezlivosťou sme si vytvorili šance. Brankár však ukázal, prečo asi dostane tento rok Mezinovu cenu. Dnes znovu ukázal, že je to najlepší brankár na svete. Vystreliť však päťdesiatkrát a skórovať dva góly...,“ mykol plecami.

„Ťažko sa tento zápas hodnotí. Mali sme veľa vyložených šancí, aj v predĺžení. Ako sme však mohli rozhodnúť my, tak mohli aj Rusi. V tomto formáte traja na troch to ide veľmi rýchlo. Stačí jedna chyba a je z toho prečíslenie, hrá sa vabank a stať sa môže čokoľvek. Našej hre sa však dá len málo čo vytknúť,“ popísal duel.

Napriek medailovému neúspechu má Česko za sebou herne vydarený šampionát, hráčov podporovali fantastickí fanúšikovia, ktorí v bratislavskej atmosfére vytvárali vždy famóznu atmosféru. „Ťažko sa teraz hodnotí šampionát, táto prehra veľmi bolí. Mužstvo však ukázalo silu, predviedlo, čo v ňom je. Som na chalanov pyšný, aký hrali hokej a každý rozumný človek bude so mnou súhlasiť,“ uzavrel na koniec Voráček.

Súboj o bronz - Rusko - Česko 3:2 po sn (190 obrázkov v galérii)

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Česká republika

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Majstrovstvá sveta

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: MS 2019

Pozri viac

ProFutbal.sk