HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Čaládi a Šiška pokračujú v Nitre, zo zámoria sa vracia známa tvár
zdroj: jäzva

Čaládi a Šiška pokračujú v Nitre, zo zámoria sa vracia známa tvár

Vedenie tipsportligového klubu HK Nitra sa dohodlo na pokračovaní spolupráce s útočníkmi Erikom Čaládim a Jurajom Šiška. Staronovou tvárou v nitrianskom tíme sa stal stredný útočník Andrej Kollár, ktorý sa vrátil po krátkom pôsobení v zámorskej USHL. Klub informoval o zmenách na oficiálnej internetovej stránke.

Čaládi odohral v sezóne 2018/2019 celkovo 70 zápasov, v ktorých dosiahol 11 gólov a 7 asistenci. Predtým pôsobil aj v maďarskom klube UTE Budapešť, Nových Zámkoch a vo francúzskom Lyone. Na konte má celkovo 332 zápasov v najvyššej slovenskej súťaži.

Šiška sa do materského klubu vrátil počas sezóny 2016/2017 po pôsobení v projekte HK Orange 20, zámorskej QMJHL a Slovane Bratislava. V sezóne 2018/2019 odohral za Nitru celkovo 46 zápasov, v ktorých zaznamenal 5 gólov a 6 asistencií, pričom väčšinu z týchto bodov (8) získal vo vyraďovacej časti.

Mladík Kollár pôsobil v sezóne 2018/2019 v projekte HK Orange 20 a zahral si aj na svetovom šampionáte hráčov do 20 rokov. Po návrate z projektu sa po krátkej zastávke v Nitre rozhodol zamieriť do USHL (US Hockey League). V nej odohral za Muskegon Lumberjacks celkovo 21 zápasov, v ktorých mal bilanciu 3 góly a 5 asistencií.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Nitra

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

ProFutbal.sk