HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Sukeľ videl od Slovana peniaze naposledy v októbri: Neviem, na čom som
zdroj: jäzva

Sukeľ videl od Slovana peniaze naposledy v októbri: Neviem, na čom som

Matúš Sukeľ má za sebou vydarené obdobie plné zmien. Po tom, čo v KHL za Slovan odohral v uplynulej sezóne 60 zápasov, v ktorých mal bilanciu 10+8, sa stal najlepším strelcom Slovenska na MS 2019. Súperom nasúkal postupne päť gólov a teraz ho po krátkom oddychu čaká presun za hranice.

Od budúcej sezóny sa upíše Sparte Praha. Pevne verí, že tam už bude dostávať výplatu. Tento prípad totiž nenastal v hokejovom Slovane, ktorý dlhuje peniaze viacerým svojim hráčom. A medzi nimi je aj 23-ročný center z Liptovského Mikuláša.

"Dlhujú mi viac ako šesť výplat. Dostal som zaplatené za júl, august, september a časť za október. Odvtedy však už nič," priznal Sukeľ pre denník Šport. Viacerí hráči ako Marek Čiliak, Jeff Taffe či Ivan Švarný nevedia, na čom sú a podrobnosti ohľadom financií a dátumu ich potenciálneho vyplatenia nevie ani Sukeľ. Hoci sa hovorí o splátkovom kalendári, hráči nič konkrétne nevedia. "Nikto nás zatiaľ nekontaktoval a poriadne ani nevieme, na čom sme. Máme vlastne len tie isté informácie ako celá verejnosť," povedal k situácii ohľadom "belasých" Slovák s číslom 19 na chrbte.

Matúš Sukeľ bol najlepší strelec Slovákov na MS 2019. foto: tasr
Matúš Sukeľ bol najlepší strelec Slovákov na MS 2019. foto: tasr

Slovan pre svoje problémy v budúcom ročníku už nebude figurovať v nadnárodnej súťaži. Ak si vyrovná svoje dlhy, vráti sa do Tipsport ligy. Napriek všetkým nepríjemnostiam mladý Sukeľ nepraje bratislavskému klubu nič zlé. "Na jednej strane mi je ľúto, že Slovan nebude hrať v KHL, ale keď na to nemá financie a malo by to ďalej pokračovať ako doteraz, potom je dobré, že chce ísť do našej extraligy. Zároveň verím, že 'belasí' si v čo najkratšom čase vyrovnajú svoje záväzky," dopĺňa pre denník Šport Matúš Sukeľ.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Slovan Bratislava

Pozri viac

Najnovšie z ligy: KHL

Pozri viac

ProFutbal.sk