HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Spoluhráči oceňujú odhodlanie Cháru
zdroj: foto TASR-AP

Spoluhráči oceňujú odhodlanie Cháru

Zdeno Chára je nezmar, ktorého nezastaví ani zlomená sánka. Kapitán Bostonu vykorčuľoval na tréningový ľad s ochranným krytom na tvári a odhodlanie 42-ročného zadáka oceňujú nielen fanúšikovia Bruins, ale aj jeho spoluhráči.

Chára momentálne vzhľadom na nepríjemné zranenie v oblasti úst s médiami komunikovať nemôže, no za všetko hovoria jeho činy. 

"Potvrdzuje, prečo je taký rešpektovaný hráč. Je to bojovník, neskutočne tvrdo pracujúci človek. Mňa osobne teda neprekvapuje, že vykorčuľoval na ľad aj s takýmto zranením. Myslím si, že to neprekvapuje nikoho," uviedol útočník Brad Marchand. "Túži po víťazstvách viac, ako po hocičom inom. Ukazuje to zápas čo zápas."

"Neprekvapuje ma to," nadviazal krídelník Jake DeBrusk. "Poznám ho ako človeka a poznám jeho charakter. Práve pre toto je našim kapitánom. Bolo skvelé vidieť ho na ľade a pre celý tím je to morálna podpora."

"Je to chlap vytesaný z tvrdého dreva. Ak vás niekto trafí pukom do tváre a chcete hrať v ďalšom zápase, tak je to určite celkom prekvapivé," pridal svoj názor center štvrtého útoku Sean Kuraly.

"Toto je jeho odhodlanie. Ukázal to už tým, že po svojom zranení prišiel v tretej tretine štvrtého zápasu späť na striedačku. Nemohol hrať, ale prišiel nás povzbudiť. Vie, čo tím potrebuje. Iste, nevyhrali sme, ale určite nám pomohol," doplnil DeBrusk.

Slovenský obranca momentálne nemôže hovoriť, no médiám pomohol aspoň písomné stanovisko.

"V tejto fáze play-off sa nepozerá na zranenia. Do cesty nám vstupujú výzvy, ktoré musíme zdolávať. V tomto nie som iný, než hociktorý iný hráč v našom tíme," napísal Chára.

V tejto chvíli však nie je isté, či mu zranenie umožní nastúpiť na piaty zápas série. Odhodlanie totiž nie je všetko.

"Určite o tom uvažujem. Keď nastupujete do zápasu, tak nemyslíte na to, že ste zranený," doplnil Chára.

Podľa Brada Marchanda vie iba samotný Zdeno, ako veľmi bolestivé je jeho súčasné zranenie. 

"On si to drží v sebe a iba on sám vie, ako to bolí a čo teraz prežíva. Nikdy sa nesťažuje. On by chcel hrať aj s jednou nohou a jednou rukou," pousmial sa Marchand. "Veľmi dobre vie, že pre úspech sa musíte aj obetovať. Vie, že pre víťazstvo musíte urobiť všetko. Dokáže pritom vstrebať viac bolesti, ako hocikto iný v tejto lige. Je to neuveriteľné."

zdroj: CBSlocal.com

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Boston Bruins

Pozri viac

Najnovšie z ligy: NHL

Pozri viac

ProFutbal.sk