HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Vladimír Országh má zámorské ambície. Vyjadril sa aj k Slovanu
zdroj: TASR

Vladimír Országh má zámorské ambície. Vyjadril sa aj k Slovanu

Dvakrát po sebe vyhral Tipsport ligu s Banskou Bystricou, istú dobu bol asistent reprezentačného trénera Craiga Ramsayho a následne viedol aj HC Slovan Bratislava v KHL. Po Vladimírovi Országhovi sa akoby zľahla zem po tom, čo "belasí" ohlásili svoj úmysel vrátiť sa do najvyššej slovenskej hokejovej súťaže.

Podľa vlastných slov však "Oros" iba oddychoval a venoval sa rodine. Popri tom čakal, ako sa vyvŕbi situácia v klube z hlavného mesta Slovenska. Sám nevedel, na čom je. Mal informácie iba z médií.

Ponuka bola, dlhy sú

"Nikto so mnou nekomunikoval. Párkrát som sa dohadoval na kávu s dnes už bývalým športovým manažérom Oldřichom Šteflom, ale vždy z nej zišlo," objasnil Országh v rozhovore pre denník Šport. Po náročnej sezóne aj 42-ročný kouč stále čaká na nevyplatené záväzky od klubu. Je si však plne vedomý toho, že návrat bratislavského klubu na slovenskú hokejovú mapu je nevyhnutný.

So Šteflom mal mať viackrát diskusiu pri káve. Zišlo z nej. foto: tasr
So Šteflom mal mať viackrát diskusiu pri káve. Zišlo z nej. foto: tasr

"Odchod Slovana z KHL je škoda, no javí sa ako jediné rozumné riešenie. Všetko nasvedčovalo tomu, že znovu by sa skladal káder neskoro. Ktovie, akých hráčov by oslovili. Bol by to identický scenár ako z poslednej sezóny. Slovan je značka, s ktorej menom sa niekoľko rokov hazardovalo, aj preto je návrat do našej ligy najlepším riešením," hovorí rodák z Banskej Bystrice a podotýka, že klub si musí najprv vyplatiť dlhy.

Rozhodnutý však bol už dlhšiu dobu. V Slovane po sezóne 2018/2019 už pokračovať nechcel napriek tomu, že ponuku mal na stole. "Juraj Široký st. mi po odhlásení Slovana z KHL ponúkol miesto hlavného trénera, potvrdil mi, že všetky dlhy chcú vyplatiť a opätovne budovať nový, silný tím. Už dva týždne predtým som však bol presvedčený, že pokračovať nebudem. Verím však, že sa v najbližších rokoch v našej lige Slovan znova dostane na pozície z minulosti. Nech sa čo najrýchlejšie vrátia tam, kam patria. Liga potrebuje silnú Bratislavu, ale aj ďalšie tímy," úprimne sa vyznal Országh.

Ide vlastnou cestou

Nad minulosťou už niekdajší krídelník nepremýšľa. Országh sa už počas víkendu vydá do kanadského Ontária na trojdňový trénerský seminár. Následne túži ísť na dvoj až trojmesačnú, prípadne aj celoročnú stáž na "farmu" do AHL.

"Oros" zatiaľ nemá ambície nahradiť Craiga Ramsayho na reprezentačnej lavičke. foto: tasr
"Oros" zatiaľ nemá ambície nahradiť Craiga Ramsayho na reprezentačnej lavičke. foto: tasr

"Čo sa týka seminára, niečo podobné som doteraz vídal len cez internet, o to viac ma teší, že naň môžem ísť osobne. Na farmu chcem ísť pre rozvoj, posúvať sa vpred, zháňať kontakty na trénerov. Ohľadom tímov v AHL, tie dbajú na detaily pri formovaní mladých hráčov a pripravujú ich pre NHL. Láka ma byť pri tom," vysvetľuje Országh s dôvetkom, že nemá ešte vybratý konkrétny klub v tejto súťaži a na trénerské ambície v spojitosti s NHL zatiaľ nepomýšľa. Rovnako nechce zastávať ani post reprezentačného trénera SR. Najprv sa chce vo všetkom zdokonaliť.

"Považujem sa za mladého trénera. S hokejom potrebujem dennodenný kontakt. Byť neustále na ľade, sledovať videá, pripravovať tréningy, viesť zápasy. To ma môže posunúť vpred. Tréner reprezentácie odkoučuje od začiatku sezóny na jeseň po marec sedem zápasov. Tam nie je priestor na osobnostný rozvoj. Viesť národný tím je veľká výzva, momentálne sa však chcem sústrediť na iné veci," zakončil pre denník Šport Vladimír Országh.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Slovan Bratislava

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

ProFutbal.sk