HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Hambálek ocenil bojovnosť dievčat, Gáborčíková poslala ocenenie do neba
zdroj: foto jäzva

Hambálek ocenil bojovnosť dievčat, Gáborčíková poslala ocenenie do neba

Keď sa po úvodnej prehre 0:4 s Kanadou ocitli slovenské hokejbalistky v súboji proti USA v manku 0:2, vyzeralo to s nimi zle-nedobre. Proti druhým súperkám zo zámoria však hrali očividne aktívnejšie a kontaktný gól Lucie Záborskej z trinástej minúty im dodal adrenalín do žíl. O dvadsať minút neskôr vyrovnala Silvia Kochanová a euforický obrat dokonala vo štvrtej minúte predĺženia Michaela Vršková.

„Je to výborný pocit! Ja som si v hlave hovorila, že tam prídem a rozhodnem. Som rada, že mi to vyšlo,“ vyhŕklo z do široka usmiatych úst útočníčky petržalského Jokeritu. To, že to dopadne dobre, cítila v kostiach už od rána. „Pred zápasom sme sa nahecovali, dali sme si kvalitnú rozcvičku a hoci sme dostali dva góly, povzbudili sme sa a spoločnými silami sme to otočili. Jednoducho sme si nepripustili prehru a stále sme sa snažili behať. Ten pohyb bol oveľa lepší ako proti Kanade. Okrem toho sme skvalitnili rozohrávku v obrane, napádali sme a bojovali sme jedna za druhú.“Pozitívne signály vnímal počas celého dňa aj tréner Marián Hambálek.

„Proti Kanade sme zažili veľké sklamanie, ale ja som vedel, že dievčatá vedia hrať oveľa lepšie. Potrebovali sa zbaviť zbytočnej nervozity a dnes ráno som okamžite vybadal, že to bude lepšie. Hráčky sa smiali, v autobuse si zaspievali a bolo cítiť, že sú naladené na víťazstvo. Bohužiaľ, dostali sme dva góly a museli sme to otáčať. O to viac si však túto výhru cením. Každá z dievčat tam nechala srdce a kusisko síl,“
vyslal slová vďaky do vlastnej šatne tréner národného tímu. 


Veľký obrat hodnotil s úsmevom na tvári, no za stavu 0:2 mu nebolo všetko jedno.

„V hlave prebehne všeličo, ale tréner nesmie podliehať panike. Dievčatá sme stále povzbudzovali a vraveli sme im, že na to máme,“
popísal dianie na striedačke Hambálek. „Potrebovali sme gól a keď padol, tak nás nabudil. Potom sme už ukázali, čo vieme. A ja stále tvrdím, že tento mladý tím má ešte veľký potenciál a veľké rezervy.“

Nesmie sa však vzdávať, musí bojovať na hraniciach svojich síl a žiadna z hráčok nesmie šetriť krokom. „A tak tomu v tomto zápase bolo. Bojovali sme o každú loptičku. Fyzicky to bolo náročné a každú stratenú loptu sme museli vybehať. Kondične sme to však zvládli a boli to pritom dlhé šprinty cez celé toto veľké ihrisko,“ upozornil M. Hambálek.

Hokejbal: Slovensko - USA ženy (104 obrázkov v galérii)

Medzi najaktívnejšie hráčky zápasu patrila jednoznačne Alexandra Gaborčíková. Členka majstrovského tímu hokejistiek Popradu sa síce do bodových štatistík nezapísala, no vedenie turnaja ocenilo jej výkon cenou pre najlepšiu hráčku nášho tímu.

Som veľmi šťastná a toto ocenenie venujem svojmu bratovi. Je v nebi a pozerá na mňa,“ vyslovila sa so slzami v očiach sestra bývalého obrancu Popradu Dávida Gaborčíka, ktorého nosí stále vo svojom srdci a deň čo deň jej ho pripomína aj tetovanie. Pri pohľade z neba na ihrisko Steel Arény musel mať zo svojej mladšej sestry radosť. „Sme veľmi rady, že sme to zvládli. Sme silný kolektív a verím, že na týchto majstrovstvách niečo dokážeme. Povedali sme si, že musíme byť dravé ako Kanaďanky a Američanky. Zatlačili sme ich, cítili sme svoju šancu a vyhrali sme! “Prvé víťazstvo na turnaji proti silným Američankám a obzvlášť po takomto priebehu, predstavuje podľa Michaely Vrškovej dôležitý impulz.

"Je to povzbudenie do ďalších zápasov. Dokázali sme si, že máme na každého a teraz chceme ďalšie víťazstvá, “
dodala 27-ročná bratislavská rodáčka.

Slovensko - USA 3:2 pp (0:2, 1:0, 1:0 - 1:0)

Góly: 13. Záborská (Šimnová) 33. Kochanová (Vršková), 49. Vršková - 5. Nicholsová (Bitlerová), 9. St. Germainová (Stewartová, Dobsonová)

Zostava SR: Tabačková - Turcsányiová, Štrbáková, Žitňanská, Dzurinová, Šulíková, Záborská, Pravlíková, Gaborčíková - Kochanová, Kolcunová, Vršková - Dobošová, Suráková, Paľová - Nemčeková, Šimnová, Záňová - Gauríková, Veličková, Staroňová - Hájniková, Leskovjanská

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Reprezentácia

Pozri viac

ProFutbal.sk