HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Slovenky potešili verného fanúšika, trénera nadchli pomenej
zdroj: foto jäzva

Slovenky potešili verného fanúšika, trénera nadchli pomenej

Zápas proti Veľkej Británii mal byť pre slovenské hokejbalistky najľahším na šampionáte. Súperky z ostrovov mali v nohách tri náročné zápasy, po ktorých boli v tabuľke na samotnom dnes s celkovým skóre 2:21. Očakávaný debakel sa však nekonal. Zverenky trénera Mariána Hambálka si síce postupne vypracovali trojgólový náskok, no v tretej tretine vrátili Britky do hry vlastnou nedisciplinovanosťou a laxnosťou.

Zápas sa mi hodnotí veľmi ťažko. Po druhej tretine som dievčatá vychvaľoval. Mali sme veľa šancí, boli sme technicky vyššie ako súperky. Potom sme však predviedli absolútnu nedisciplinovanosť a proti silnejším súperkám sa nám to môže vypomstiť. Boli to nevynútené fauly, jeden horší ako druhý,“ netajil nespokojnosť s predvedeným výkonom tréner Hambálek. Za stavu 3:0 jednoducho favorizované Slovensky vypli.

„Dievčatá boli až príliš sebavedomé a mysleli si, že sa im už nemôže nič stať. Bolo to však iba o dva góly a Britky mali naozaj veľké šance. Šťastie, že nás podržala brankárka, ktorá chytala výborne. Takýto hektický záver však vôbec nemal byť. Jednoducho nám tam odišla koncentrácia,“
skonštatoval tréner slovenskej reprezentácie.


Hroziacej dráme zabránila brankárka Andrea Pastorková Rišová, ktorá zneškodnila v samotnom závere niekoľko čistých šancí hráčok Veľkej Británie.

„Bol to veru silný tlak. Do toho prišlo naše vylúčenie a musím priznať, že som sa už tešila na koniec zápasu,“
pousmiala sa brankárka hokejového klubu Osy Spišská Nová Ves. Ako po víťazstve 3:1 priznala, proti Britkám čakala ľahší zápas. „Hlavne, keď mali v nohách tri ťažké zápasy a toto bol ich už štvrtý duel.  Nasadili však také tempo, že sme sa trochu trápili. Dievčatá však našťastie zabojovali a zvládli sme to.“„Každý zápas sa začína za stavu 0:0 a každé víťazstvo si musíte vydrieť,“ upozornila kapitánka Petra Pravlíková, ktorej tretí gól sa napokon ukázal ako veľmi dôležitý. V prípade krehkého náskoku to totiž mohlo byť ešte nervóznejšie. „Všetci asi čakali ľahší priebeh, ale súperky bojovali. Musím priznať, že v závere mali niekoľko čistých šancí a tam to už bol poriadny závar. Hlavné však je, že sme strelili tie tri góly a vyhrali sme.“

Po záverečnom klaksóne nastal na striedačke silný výdych a pozitívnu atmosféru pomohlo prinavrátiť pekné gesto brankárky Pastorkovej Rišovej. Tá si nechala priamo na plochu zavolať jedného verného fanúšika, ktorý si túto poctu očividne užíval plnými dúškami.


„Nepoznám ho, ale počas predošlého zápasu mužov som ho videla, ako tancuje na kocke. My tu hráme práve pre fanúšikov a chcela som ho preto potešiť. Bolo vidieť, že si to plne užíval a radosť tak bola obojstranná. Mrzí ma len to, že sme ho nepotešili nulou,“ zamyslela sa slovenská brankárka.

Svoju pozornosť po zisku povinného víťazstva však už teraz Slovenky orientujú smerom k poslednému zápasu v rámci základnej skupiny. Ich súperkami budú tradičné rivalky z Česka, ktoré v pondelok zdolali silnú Kanadu.

„Bude to veľmi náročný zápas, ale ak nastúpime s čistými hlavami a budeme hrať čisto, tak môžeme vyhrať. Určite do toho pôjdeme na dvesto percent. Češky už za tie roky poznáme. Vieme, že budú hrať tvrdo a ak chceme uspieť, tak tam musíme na tej ploche umrieť,“
vyslala jasný apel do vlastných radov kapitánka Petra Pravlíková.

Tréner Marián Hambálek upozorňuje na fyzickú hru českého družstva.

Bude to niečo úplne iné. Česky hrajú na hranici únosnosti. Vyhovárajú sa na rozhodcov, ale ak si pozriete ich hru z tribúny, tak je to faul z faulom. Musíme sa teda pripraviť na extrémne tvrdú hru a verím, že to naše mladé dievčatá pretrpia a zvládnu,“ pridal Hambálek.Slovensko - Veľká Británia 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)

Góly: 12. Hájniková (Vršková, Záňová), 26. Leskovjanská (Nemčeková), 39. Pravlíková (Veličková Rašková) - 42. Townsová (Kasner-Woodová, Serrellová)

Zostava SR: Pastorková Rišová - Pravlíková, Gaborčíková, Turcsányiová, Štrbáková, Žitňanská, Dzurinová, Šulíková, Záborská - Gauríková, Veličková, Staroňová - Záňová, Hájniková, Vršková - Dobošová, Suráková, Paľová - Nemčeková, Šimnová, Leskovjanská

hokejbal ženy SVK GBR (149 obrázkov v galérii)

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Slovensko

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Majstrovstvá sveta

Pozri viac

ProFutbal.sk