HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Slovenské hokejbalistky porazili obhajkyne z Česka, zahrajú si o zlato
zdroj: jäzva

Slovenské hokejbalistky porazili obhajkyne z Česka, zahrajú si o zlato

Slovenské hokejbalistky zvíťazili v utorok vo svojom poslednom zápase v základnej skupine na MS v Košiciach nad Českom 2:1. V tabuľke majú zverenky Mariána Hambálka na konte 8 bodov a v skupine skončia najhoršie na treťom mieste. Obhajkyne titulu z Česka už na zlato nemôžu dosiahnuť.

Slovenky sa vo štvrtok o 14.30 stretnú s USA, v piatok nastúpia proti Kanade. Po odohratí oboch zápasov sa vytvorí tabuľka troch. Prvé dva tímy budú hrať finále, tretí sa stretne v súboji o bronz s víťazom dvojzápasu Česko - V. Británia.

Slovensko - Česko 2:1 (1:0, 1:0, 0:1)
Góly: 19. Nemčeková (Šimnová), 30. Rašková (Nemčeková, Šimnová) - 42. Křížová (Seroiszková, Ledlová)

zdroj: huste.tv

Zostava SR: Tabačková - Pravlíková, Gaborčíková, Turcsányiová, Štrbáková, Žitňanská, Dzurinová, Šulíková, Záborská - Kolcunová, Veličková, Staroňová - Záňová, Hájniková, Vršková - Dobošová, Suráková, Paľová - Nemčeková, Šimnová, Leskovjanská - Gauríková

Marián Hambálek, tréner SR: "Konečne sme podali výkon, na ktorý som pyšný. Dievčatá do bodky plnili to, čo som im povedal. S jedlom rastie chuť, ideme od zápasu k zápasu, chcem ísť do finále."

Dominika Tabačková, brankárka SR: "Som šťastná, že sme to dokázali. Zdolali sme majsterky sveta a to je skvelé. Čaká nás teraz oddych a verím, že pôjdeme ešte ďalej, teda do finále. Bol to pre mňa ťažký zápas, bolo veľmi horúco, mala som toho dosť."

ďalší výsledok:
Kanada - USA 2:0

tabuľka:
1. Kanada   4 3 0 1 0 12:2 10
2. SLOVENSKO   4 2 1 0 1 8:8  8
3. USA         4 2 0 1 1 9:7  7
4. Česko       4 1 1 0 2 13:4 5
5. V. Británia 4 0 0 0 4 3:24 0

ženy hokejbal SVK CZE (132 obrázkov v galérii)

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Slovensko ženy

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Majstrovstvá sveta

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Reprezentácia

Pozri viac

ProFutbal.sk