HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Už len zámorie a máme to! Slovenky motivovali aj reči z českej strany
zdroj: jäzva

Už len zámorie a máme to! Slovenky motivovali aj reči z českej strany

3, 2, 1, ... koniec! Záverečný klaksón zápasu medzi hokejbalistkami Slovenska a Česka spustil erupciu radosti domácej striedačky. Všetky hráčky unisono povyhadzovali rukavice i hokejky do vzduchu a rozbehli sa v ústrety k brankárke Dominike Tabačkovej. Predovšetkým zásluhou perfektného výkonu 20-ročnej Žilinčanky skrotili Slovenky vytrvalý tlak favorizovaných súperiek a víťazstvom 2:1 im vystavili stopku na ceste za obhajobou majstrovského titulu.

„Bol to veľmi ťažký zápas, ale tréneri nám hovorili, že my môžeme iba prekvapiť. Ony obhajovali titul a boli preto pred väčším tlakom ako my,“ skonštatovala pokojným hlasom po veľkom víťazstve mladá brankárka.

„Dominika bola neuveriteľná! Z jej strany to bol super výkon a veľmi nás podržala,
“ polichotila spoluhráčke z bránky autorka úvodného gólu Sloveniek Nikola Nemčeková. Na margo samotného zápasu pridala: „Proti Češkám je to vždy ťažké derby a teraz sme navyše navzájom bojovali o postup do prvej trojky. Musím priznať, že nás od úvodu tlačili, ale našim plánom bolo držať čo najdlhšie bezgólový stav a pokúsiť sa streliť gól. Napokon sme svoje šance využili a hoci súperky znížili, ubojovali sme to ako tím.“Psychologicky dôležitým momentom bol druhý gól, ktorý zaznamenala Martina Veličková Rašková v poslednej sekunde druhej tretiny.

„Bol to určite dôležitý moment, pretože celý zápas sme sa hlavne bránili. Snažila som sa hlavne behať a skúšala som aj vystreliť. Som šťastná, že to tam padlo. Ten pocit z víťazstva je neopísateľný! Vyradili sme obhajkyne a ideme hrať o medaily. Paráda,
“ tešila sa Veličková Rašková.

Triumf nad Českom predstavuje pre náš národný tím silný psychický doping.

„Odstavili sme si veľmi silného súpera. Teraz už iba zámorie a máme to,“
rozosmiala sa Nikola Nemčeková. „Svedomito sa na to pripravíme a verím, že toto nebola posledná radosť.“Tréner Marián Hambálek ocenil statočnosť, s akou bojovali slovenské dievčatá počas celého zápasu.

Som veľmi hrdý, ale to naše najväčšie víťazstvo ešte len musí prísť,“ rozhovoril sa kormidelník reprezentácie. „Poznali sme silu českého tímu, ale dievčatá vykryli nebezpečné priestory a trpezlivo čakali na svoju šancu. Plánom bolo hrať dve tretiny na 0:0 a keďže máme dobrú kondíciu, pridať sme chceli v tretej časti. Tie dva góly nám však veľmi pomohli a dievčatá potvrdili kvalitu na krídlach. Vzdávam však hold aj českému tímu, ktorý neobhajoval titul len tak nadarmo. Majú veľkú kvalitu.“

Vyradiť jedného z topfavoritov turnaja predstavuje podľa Hambálka skvelý pocit. „Pred turnajom a po prípravných zápasov sme registrovali rôzne odozvy z českej strany a tie nás motivovali ešte viac. Jedným dychom však hovorím, že pre nás sa turnaj neskončil. Čakajú nás zápasy proti zámorským tímom. Proti Kanade sme hrali v úvode šampionátu veľmi zle, proti USA sme predviedli pekný obrat. My si veríme! Toto je amatérsky šport a dávam klobúk dolu pred dievčatami za to, čo všetko dokážu na ihrisku vytrpieť. Ak budú hrať aj naďalej s takým srdcom, tak tu ešte môžeme dokázať veľké veci,“ dodal Marián Hambálek.

ženy hokejbal SVK CZE (132 obrázkov v galérii)

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Slovensko

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Majstrovstvá sveta

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Reprezentácia

Pozri viac

ProFutbal.sk