HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Stümpela zbierali všetci
zdroj: foto jäzva

Stümpela zbierali všetci

Hokejbalové majstrovstvá sveta v Košiciach nenechali vlažnou ani komunitu zberateľov hokejových kartičiek. Svoju júnovú burzu KExpo poňali práve hokejbalovo a tomu zodpovedal aj výber hostí.

Hlavnou hviezdou burzy bol muž s bohatými skúsenosťami z NHL, ktorý sa môže pochváliť stovkami rozličných kartičiek. Súčasný prezident Slovenskej hokejbalovej únie Jozef Stümpel vzbudil medzi zberateľmi veľkú pozornosť, veď kto nemá vo svojej zbierke kartu tejto slovenskej legendy, ten sa za zberateľa ani považovať nemôže.

„Pravdou je, že tých kariet mi vyšlo veľa a snažil som si ich aj zbierať. Niektoré mi určite ušli, ale niekde doma mám slušnú zbierku,“
prezradil 46-ročný majster sveta, ktorý vníma záujem zberateľov o podpisy vysoko pozitívne. „Ja som si na to zvykol a rád teším zberateľov, či malých fanúšikov. Záujem vždy poteší. Mňa teší hlavne záujem detí, pretože tie vnímajú športovcov ako svoje vzory a možno aj takéto maličkosti ich motivujú v tom, aby si išli za svojimi snami.“Veľmi podobne to vníma aj útočník Patrik Svitana. „Takéto akcie sú veľmi príjemné a teraz nám to spestrilo hokejbalový program. Keď som bol malý chlapec, tak som to zbieral tiež. Hlavne slovenských hráčov a Jožko tam samozrejme nechýbal,“ pousmial sa smerom na Stümpela „Pinči“. V tomto smere sa k nemu bleskovo pridala aj opora hokejbalovej reprezentácie Jaroslav Martinusík. „Ako malý som kartičky zbieral a doma som mal niekoľko albumov. Už ich však bohužiaľ nemám. Je to trochu škoda, pretože som tam mal určite aj kartičku Jožka Stümpela a teraz som si ju mohol nechať podpísať.“Hokejbal je v porovnaní s hokejom amatérskym športom a nedosahuje tak podobnú popularitu. Pri príležitosti KExpo však organizátori vydali Martinusíkovi niekoľko špeciálnych kartičiek, ktoré obohatili jeho zbierku.

Toto bola moja prvá takáto burza. Nám hokejbalistom toho veľa nevychádza a v minulosti sme mali asi iba jednu autogramiádu. Bolo to pred domácimi majstrovstvami sveta v Bratislave,“ zaspomínal si Jaro Martinusík, ktorý je vďačný za každého fanúšika. „Ak ma niekto požiada o podpis, tak ma to iba poteší. Musím povedať, že tieto kartičky sa mi veľmi páčia. Som na nich totiž s pohármi, ktoré mi pripomínajú tie krásne majstrovské chvíle. To sú veci, na ktoré sa nezabúda.“Patrik Svitana je v porovnaní s Jaroslavom Martinusíkom ostrieľaný „podpisovač“. V rámci poslednej edície tipsportligových kartičiek sa stal dokonca tvárou celej edície a jeho podobizeň sa tak objavila na balíčkoch i zberateľských albumoch.

Je to príjemné a stalo sa mi aj to, že na mňa počas nákupu deti ukazovali – aha, to je ten ujo z kartičiek. Ak sa o vás ľudia zaujímajú a chcú podpis, tak je to vždy fajn,“ pousmial sa popradský útočník, ktorému už vyšlo niekoľko pekných kariet. „Najviac sa mi asi páči limitovaná edícia, ktorú vydali v počte tridsať kusov a v každej kartičke je kúsok dresu.“

Účastníci špeciálnej hokejbalovej burzy nepriši medzi zberateľov s prázdnymi rukami. Do tomboly pribudli cenné hokejbalové suveníry, Patrik Svitana pridal bundu zo Zápasu hviezd Tipsport ligy a o špeciálnu prvú cenu sa postarala hokejistka Nicol Čupková. Tá sa rozhodla šťastného výhercu potešiť cenným dresom, v ktorom odohrala sezónu v ruskej Ufe.

„Na takejto akcii som úplne prvýkrát a bola som preto zvedavá na takýto typ hokejových fanúšikov. Priniesla som pár ruských kartičiek a teší ma, že ľudia majú záujem aj o ženský hokej. Bola to pre mňa príjemná skúsenosť,“
pridala Nicol Čupková.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Slovensko

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Magazín

Pozri viac

ProFutbal.sk