HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Slovan navrhol zámorským hráčom splátkový kalendár. Dočkal sa jasnej odpovede
zdroj: TASR

Slovan navrhol zámorským hráčom splátkový kalendár. Dočkal sa jasnej odpovede

Hokejovému Slovanu Bratislava dochádza čas. Pre pozdlžnosti klubu stále nie je isté, či budú môcť "belasí" po odhlásení sa z KHL nastúpiť v Tipsport lige. Do prvého júla musia vyplatiť miliónové dlhy, ktoré majú voči mestu, ale aj bývalým hráčom.

Vedenie Slovana predostrelo jasný návrh, ktorým sú splátkové kalendáre. Po súhlase hráčov s postupným vyplatením dlžnej sumy by bratislavský klub mohol predostrieť čestné vyhlásenie, po ktorom by mu Výkonný výbor SZĽH udelil právo štartu v najvyššej slovenskej súťaži od nasledujúceho ročníka. Viacerí hráči však s takouto alternatívou nemusia súhlasiť,a to predovšetkým tí zámorskí. Splátkový kalendár odmietol Američan Jeff Taffe, ktorému klub dlží 300-tisíc eur.

"Poslali nám papiere minulý týždeň. Väčšina z nás zámorských hráčov však hovorí splátkovým kalendárom nie. Neviem, kto ich podpíše. Najali sme si právnikov, aby riešili s klubom situáciu. Myslím si, že sa začali v Slovane obávať, či niekto z nás podpíše ich neprístojnú ponuku. Už im neverím. Ale klub zapríčinil túto situáciu a teraz musí nájsť cestu, ako sa z toho dostane von," povedal 38-ročný center Taffe pre web sport24.pluska.sk.

Slovan má, samozrejme, dlhy aj voči ďalším zahraničným hokejistom. Brankár Barry Brust čaká na nevyplatenú sumu vo výške 200-tisíc eur. Ako tvrdí Šport24, na peniaze čaká aj bývalý tréner "belasých" Eduard Zankovec z Bieloruska, ktorému Bratislavčania dlhujú 75-tisíc €. Na nevyplatené peniaze čakajú spomedzi Slovákov napríklad aj gólman Marek Čiliak, ktorý sa s klubom súdi či obranca Ivan Švarný, ktorý o dlhoch hovoril pre hokej.sk.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Slovan Bratislava

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

ProFutbal.sk