HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Michalovce posilnilo známe meno i ďalší Fín, útok je kompletný
zdroj: jäzva

Michalovce posilnilo známe meno i ďalší Fín, útok je kompletný

Vedenie tipsportligového klubu HK Dukla Ingema Michalovce angažovalo útočníkov Lukáša Hvilu a Samuela Salonena. Nováčik najvyššej súťaže o tom informoval prostredníctvom facebooku s dodatkom, že príchodom 37-ročného Hvilu uzavrel posilňovanie ofenzívy.

Hvila obliekal dres Michaloviec už v úvode sezóny 2017/2018, vtedy však klub pôsobil v druhej najvyššej súťaži. Skúsený útočník bol v ročníku 2018/2019 hráč Žiliny, s ktorou neuspel v baráži o Tipsport Ligu v sedemzápasovej sérii s Michalovcami. V sezóne odohral celkovo 59 zápasov, v ktorých dosiahol bilanciu 19 gólov a 28 asistencií. Pre popradského rodáka pôjde o siedme pôsobisko v najvyššej slovenskej súťaži. V nej už hral aj za Poprad, Košice, Zvolen, Banskú Bystricu, Žilinu a Nové Zámky.

Samuel Salonen je už treťou fínskou posilou nováčika TL. Pre 25-ročného krídelníka pôjde o prvé pôsobisko mimo Fínska. V seniorskej kariére pôsobil najmä v druhej najvyššej fínskej súťaži (Mestis). V sezóne 2018/2019 v nej odohral za KeuPa HT 15 zápasov, v ktorých získal 13 kanadských bodov (3+10).

Odporúčame

Najnovšie z klubu: HK Dukla Michalovce

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

ProFutbal.sk