Malo to všetko – góly, bitky, emócie! Minárik: Nedokážem tomu uveriť!
zdroj: foto jäzva

Semifinálový duel medzi Slovenskom a Kanadou sľuboval parádny hokejbal s vyrovnaným priebehom. Paráda to naozaj bola, no výsledok 6:1 sa rozhodne nečakal. Niet divu, že sebavedomé „javorové listy“ debakel psychicky neuniesli a v závere provokovali súperov i divákov.

„Stále nedokážem uveriť, akým spôsobom sme tú Kanadu porazili,“ pousmial sa slovenský kapitán Jozef Minárik. „Ukázali, že sú dobrí, ale zároveň aj veľmi tvrdí hráči. Napokon doplatili na svoje fauly, využili sme presilovky a potom sme ich prevalcovali. Myslím si, že sami nebudú spokojní so svojim výkonom.“

Naši reprezentanti prehrávali od šiestej minúty po góle Shawna Hammonda, no gól Patrika Svitanu dosiahnutý 19 sekúnd pred koncom prvej tretiny ich vráti o hry. V druhej pätnásťminútovke posadil Slovákov na koňa Libor Teplický a keď vyťažili zverenci trénerského tandemu Hojer-Gregorík z presilovej hry o dvoch hráčov dva góly z hokejok Jaroslava Martinusíka a Matúša Liptáka, vzkypela v Kanaďanoch žlč, ktorá sa neupokojila až do podávania rúk.

„Cítil som, že to nezvládajú. Začali dohrávať každý súboj a vraveli sme si, že nesmieme oplácať. Rozhodcovia to totiž tvrdo trestajú. Dostali sme presilovku piatich proti trom, strelili sme dva góly a ten gól na 4:1 ich definitívne zlomil,
“ skonštatoval spokojným hlasom Minárik.

Viacero provokácií hokejbalistov zo zámoria vyústili do veľkej bitky, ktorú odštartoval zákerný úder do hlavy Lukáša Olejníka. Hlava-nehlava sa potom bili všetci hráči prítomní na ihrisku a na druhú stranu prebehol dokonca aj brankár Adam Butler.

„Videl som, že tam pribehol aj brankár. Bola to však taká mela, v ktorej len dostávate a rozdávate údery. Tam nemáte čas sledovať, čo sa tam vlastne deje. Verím len, že nám nehrozia nejaké dodatočné tresty a pre finále budeme k dispozícii,“
poznamenal Lukáš Piják, ktorý putoval po veľkej šarvátke do šatne spoločne s Miroslavom Božíkom a Lukášom Horváthom.

„Nie som nejaký bitkár, ale keď som videl, ako mi bijú spoluhráčov, tak som to toho okamžite vletel. Takéto zákroky nemôžeme tolerovať. Na zemi tam začali biť Lukáša Olejníka a hoci je Kanada známa agresivitou, toto už bolo cez čiaru,
“ zdôraznil Piják, podľa ktorého však išlo o famózne, priam nezabudnuteľné finále.

„Je krásne streliť v semifinále Kanade šesť gólov a s týmto nikto z nás nepočítal. Zlomili ich tie góly v presilovkách a potom to už nebolo o hokejbale. Pre divákov to však bolo určite skvelé. Malo to všetko – góly, bitky i emócie. Užijeme si to do polnoci a ide sa do finále. “

Pár minút po postupe cez Kanadu boli slovenskí hokejisti presvedčení o tom, že vo finále nastúpia proti Českej republike. Premožiteľa našich reprezentantov zo základnej skupiny však šokovali Fíni, ktorí potvrdili, že nech už ide o hokej, alebo hokejbal, Slovensko im jednoducho praje. Čechov zdolali v predĺžení a finále tak bude mať nečakané obsadenie.

„Dáme si nejaké pivko, najeme sa a dobre sa vyspíme. Našim cieľom je prvé miesto a zajtra už teda budeme myslieť iba na finále. Boj o zlato proti Čechom je snom a veľmi sa na to tešíme,“
uviedol Lukáš Piják v čase, keď bol ešte presvedčený o tom, že Česi svoju rolu zvládnu.

S Fínmi sa už Slováci na týchto majstrovstvách sveta stretli. V otváracom súboji turnaja zvíťazili 2:1, no nešlo o žiadny ľahký zápas.

„Teraz nám už ani tréneri nemusia nič hovoriť. Po celom turnaji sme takticky pripravení, vieme, čo hrajú Česi a chceme im vrátiť prehru zo skupiny. Iste, musíme sa opäť plne skoncentrovať a verím, že s výbornými fanúšikmi to zvládneme. Aj proti Kanade boli skvelí a ja im za ich podporu ďakujem,
“ pridal kapitán Jozef Minárik.

Slovensko - Kanada 6:1 (1:1, 1:0, 4:0)

Góly: 15. Svitana (Lipták, Doskočil), 19. Teplický (Oravec), 33. Martinusík (Svitana, Rampáček), 33. Lipták, 37. Lipták (Oravec), 42. Oravec (z trestného strieľania) - 6. Hannon (Maiolino)
Zostava SR: Polc - Minárik, Salajka, Bujdák, Blahut, Vidlár, Gajdoš, Doskočil, Horváth - Rampáček, Piják, Martinusík - Božik, Rufati, Lipták - Teplický, Svitana, Oravec - Poliaček, Cíbik, Tomka - Vozár, Olejník

Hokejbal semifinále Slovensko - Kanada 6:1 (179 obrázkov v galérii)