HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Subban prichádza pomôcť talentovanému tímu: Chcem Stanleyho pohár!
zdroj: TASR

Subban prichádza pomôcť talentovanému tímu: Chcem Stanleyho pohár!

Do NHL ho priviedol kanadský Montreal, v drese ktorého sa stal v priebehu siedmich sezóny jednou z najväčších hviezd NHL. Keď sa v roku 2016 presunul do Nashville, fanúšikovia tradičného kanadského klubu smútili. P. K. Subban však cítil šancu, že práve ako Predátor vystúpi na hokejový Olymp. Nebol k tomu ďaleko a v roku 2017 to potiahol so svojimi spoluhráčmi až do finálovej série. Odvtedy však to išlo s Predators dolu vodou a toto leto sa tak rozhodol prijať novú kariérnu výzvu.

Z 30-ročného rodáka z Toronta bude Diabol z New Jersey. Spoločne s vlaňajším víťazom Hartovej trofeje Taylorom Hallom a mladými superhviezdami Nicom Hischierom a Jackom Hughesom sa pustí do jasnej misie – prinavrátiť tomuto klubu slávu z prelomu tisícročí.

„Prišiel som víťaziť. Víťazstvá sú pre mňa najdôležitejšie,
“ uviedol Subban po podpise zmluvy s New Jersey Devils. „Nikdy som nehral pre zmluvu, alebo pre individuálne ocenenie. Mal som to šťastie, že sa mi týchto vecí dostalo požehnane. Ja však túžim získať Stanleyho pohár. Ten som ešte stále nezískal a cítim silnú šancu, že sa mi to podarí práve s New Jersey. Ide o organizáciu s majstrovskou minulosťou. Tu veru vedia, ako víťaziť.“

Subban sa stal súčasťou megavýmeny za obrancov Stevena Santiniho s Jeremy Daviesom, ako aj ďalšie dve draftové voľby.

V Nashville už začínal byť jeho plat komplikáciou obmedzujúcou možnosti generálneho manažéra Davida Poila a keď Predators vypadli v prvom kole, bolo veľmi pravdepodobné, že sa ho pokúsi klub vymeniť. Mladý tím z New Jersey potrebuje lídra a práve ním by mal byť Subban.

„Veľa klubov v NHL len sníva o takomto talente, aký sa nachádza v tomto tíme. Viem, že ako hráč s desaťročnými skúsenosťami z NHL tu budem aj preto, aby som chlapcom pomohol. Myslím si, že Jack vykročí v stopách všetkých tých veľkých legiend. Máme tu skúsených hráčov, máme tu veľký talent. Teším sa teda na novú sezónu,
“ dodal P. K. Subban.

zdroj: NYpost.com

Odporúčame

Najnovšie z klubu: New Jersey

Pozri viac

Najnovšie z ligy: NHL

Pozri viac

ProFutbal.sk