HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Černáka prekvapilo ocenenie. Vyzdvihol prínos Cháru a teší sa na Čajkoviča
zdroj: jäzva

Černáka prekvapilo ocenenie. Vyzdvihol prínos Cháru a teší sa na Čajkoviča

Aj v konkurencii veľkých mien sa stal najlepším hokejovým obrancom Slovenska. Erik Černák má za sebou doposiaľ životnú sezónu a stáva sa z neho hviezda nielen slovenského, ale i svetového hokeja. Košický rodák napriek úspechom na klubovej i reprezentačnej úrovni nečakal, že z neho bude najlepší zadák roka a že sa dostane do najužšieho trojčlenného výberu o celkové ocenenie Hokejista roka. A predsa, stalo sa.

"Je to veľmi veľká česť. Na Slovensku máme veľa výborných obrancov, či už je to Andrej Sekera, Zdeno Chára alebo Christián Jaroš. Ak mám pravdu povedať, nečakal som to. O to viac si toto ocenenie vážim," neskrývalo svoju radosť 22-ročné defenzívne eso na tlačovej konferencii, ktorá sa uskutočnila bezprostredne po konci galavečera. "Potešilo ma aj to, že som bol nominovaný do najlepšej trojice hráčov pri ocenení Hokejista roka. Beriem to ako odmenu za celú sezónu a prácu, ktorú so odviedol. Je to veľká pocta byť medzi ocenenými," dodal Erik Černák.

Erik Černák a jeho prestížne ocenenie pre najlepšieho obrancu SR. (foto: tasr)
Erik Černák a jeho prestížne ocenenie pre najlepšieho obrancu SR. (foto: tasr)

Hoci bol vyhlásený za najlepšieho zadáka, nestal sa najlepším hokejistom celkovo. Túto cenu si prebral Chára už šiestykrát v kariére. Černák pochválil svoj veľký vzor, ktorému poslal jasný odkaz: "Zdeno je veľký líder, veľký hokejista a vypracoval si v tomto športe svoje meno. Môžeme mu len pogratulovať a byť radi, že sme boli nominovaní pri ňom. Za všetko, čo dáva do hokeja, si tú cenu zaslúži. V Bostone môžu byť radi, že majú takého kapitána."

Stále mladý a vysoký zadák sa stal v uplynulej sezóne neodmysliteľnou oporou Tampy Bay Lightning. Za "blesky" odohral v NHL 58 zápasov a nazbieral v nich 16 kanadských bodov (5+11). V play-off najlepšej ligy sveta nazbieral tri body za taký počet asistencií, čo z neho urobilo najlepšie bodovaného hráča pri nešťastnom konferenčnom štvrťfinále, v ktorom Tampa vyhorela na Columbuse (0:4 na zápasy). Daný ročník si reprezentant SR veľmi pochvaľoval.

"Túto sezónu som neočakával tak, ako skončila. Bola nad moje očakávania či už na klubovej úrovni, alebo tej reprezentačnej," hovoril Černák, ktorý mal na "domácom" svetovom šampionáte peknú bilanciu 3+2 a zaradili ho do trojky najlepších hráčov SR. "MS som si vychutnal naplno, fanúšikovia boli fantastickí. Nesmierne som si všetko užil a verím, že ďalší ročník bude ešte úspešnejší," doplnil.

Erik Černák sa zaskvel aj na MS 2019. (foto: Jäzva)
Erik Černák sa zaskvel aj na MS 2019. (foto: Jäzva)

V tej nasledujúcej sezóne sa progresívny zadák teší aj na príchod krídelníka a krajana Maxima Čajkoviča, ktorého počas uplynulého týždňa draftovala práve jeho Tampa. Verí, že si v klube spolu zahrajú. "Určite sa naňho teším. Každý jeden Slovák či Čech v našom tíme je veľká vec. Keď som sa dozvedel o drafte, hneď som mu napísal SMS. Ak sa nemýlim, teraz zamieril na Develompent camp, určite sa ale stretneme v septembri na hlavnom kempe a budem sa mu snažiť pomôcť a niečo ukázať," zakončil Černák.Odporúčame

Najnovšie z klubu: Tampa Bay Lightning

Pozri viac

Najnovšie z ligy: NHL

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Reprezentácia

Pozri viac

ProFutbal.sk