HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Kakko pricestoval do New Yorku: "Mojim cieľom je odohrať už najbližšiu sezónu NHL"
zdroj: foto TASR-AP

Kakko pricestoval do New Yorku: "Mojim cieľom je odohrať už najbližšiu sezónu NHL"

Jednotkou draftu sa nestal, no veľkej pozornosti neunikne. Fín Kaapo Kakko počas majstrovstiev sveta na Slovensku ukázal, prečo je považovaný za jeden z najväčších talentov posledných rokov.

Kariéra osemnásťročného rodáka z Turku bude pokračovať v New Yorku Rangers a „mesto, ktoré nikdy nespí“, mu otvorilo svoju náruč už v nedeľu. Práve vtedy prvýkrát pristál na letisku v Newarku a následne sa pozdravil s viacerými fanúšikmi Rangers.

„Bolo to veľmi pekné,“
zareagoval Kakko na americké prijatie. „Prešiel som si centrum mesta a všetko bolo pekné a obrovské.“

V pondelok si potom prvýkrát obliekol dres „jazdcov“ a zoznámil sa s viacerými ďalšími mladíkmi, ktorí absolvujú kemp prospektov v Stamforde. Po tomto kempe sa Fín vráti späť do domoviny, kde bude pokračovať v tréningu.

Kaapo Kakko (4)
„Mojim ďalším cieľom je nastúpiť v NHL už v novej sezóne,“
uviedol Kakko, ktorý nastrieľal v predošlej sezóne fínskej ligy v 45 zápasoch 22 gólov.

Podľa generálneho manažéra Jeffa Gortona to možné určite je. Rovnako tak plánuje zaradiť do prvého tímu aj 19-ročného krídelníka Vitalija Kravcova, ktorého draftovali Rangers z deviatej priečky vlani a minulý ročník odohral v KHL (Čeľjabinsk).

„Určite príde k nám a zabojuje o svoje miesto v tíme. Posledných pár rokov odohral v KHL a ja verím, že bude pripravený aj v NHL. Pracuje správnym spôsobom a snaží sa dokázať svoje kvality,
“ povedal Gorton.

Kaapo Kakko (3)

zdroj: nypost.com

Odporúčame

Najnovšie z klubu: New York Rangers

Pozri viac

Najnovšie z ligy: NHL

Pozri viac

ProFutbal.sk