HOKEJ.sk HOKEJ.sk

EUHL ocenila najlepších v sezóne 2018/19
zdroj: Starline

EUHL ocenila najlepších v sezóne 2018/19

Majstra šiesteho ročníka EUHL (Európska univerzitná hokejová liga) sme spoznali už na začiatku apríla a rovnako nebolo náročné poznať meno najproduktívnejšieho hráča. Otáznik a zvedavosť však viseli nad šesticou ALL STARS, najlepším trénerom či manažérom. EUHA (Európska univerzitná hokejová asociácia), ktorá je riadiacim orgánom spomínanej súťaže, už viac nenechala sympatizantov univerzitného hokeja v napätí a prezradila, kto si tento rok odniesol ocenenia.

Po prvých štyroch rokoch, kedy majstrovský titul, resp. Sekeráš Trophy vyhrali študenti z UK Praha, prebrali túto štafetu hráči UMB Hockey Team Banská Bystrica. Zverencom Lukáša Opátha  sa podarilo minuloročný úspech zopakovať a majstrovskú trofej obhájili, keď v rozhodujúcom piatom zápase zvíťazili po predĺžení na ľade Trenčína. Práve Trenčania však boli tí, ktorí dali verejnosti jasne najavo, že aj v priebehu jednej sezóny sa dá urobiť obrovský progres. Mužstvo, ktoré sa pred niekoľkými rokmi doslova trápilo a na playoff ani nepomýšľalo, sa zrazu ocitlo vo finále, pričom o víťazovi rozhodol už spomínaný, rozhodujúci piaty zápas. Obrovskú zásluhu na tejto skutočnosti mal aj tréner Branislav Jánoš, ktorý bol asociáciou EUHA vyhlásený za najlepšieho trénera sezóny 2018/2019.

Na pódiu sa objavil aj ďalší bývalý hokejista, v tomto prípade bývalý reprezentant Maďarska, a síce Tomáš Šille. Ten bol asociáciou vyhlásený za najlepšieho manažéra EUHL sezóny 2018/2019. Šille pôsobil v sezóne 2018/19 v tíme Hokiklub Budapešť, ktorý je doposiaľ jediným zástupcom Maďarska v Európskej univerzitnej hokejovej lige. Tradičné ocenenie za najväčšiu podporu univerzitného tímu v EUHL tento rok smerovalo do rúk Romana Moravca, športového riaditeľa Gladiators Trenčín. 

Oceňovanie v EUHL
Oceňovanie v EUHL (foto: Starline)

Cenu za najproduktívnejšieho hráča základnej časti EUHL 2018/2019 si prevzal Matúš Trenčan, ktorý počas 14 zápasov vybojoval neuveriteľných 39 kanadských bodov (18+21). Svojou efektivitou sa podpísal pod ďalší úspech svojho tímu, a síce víťazstvo základnej časti. Gladiators Trenčín sa tak stali Univerzitným hokejovým majstrom Slovenska a z rúk zástupcov Študentskej rady vysokých škôl (ŠRVŠ) Antona Cvika a Dominika Juračku si prevzali pohár.   

V šestici najlepších, a teda ALL STARS, sa tento rok ocitli hráči nielen zo Slovenska či Česka, ale dokonca aj z Izraelu. Za najlepšieho brankára bol totiž vyhlásený Nir Tichon, 25-ročný Izraelčan pôsobiaci v HC Masaryk University. Najlepšími obrancami sa stali David Sem z Engineers Prague a Tomáš Staňo z Gladiators Trenčín. Za trojicu najlepších útočníkov boli vyhlásení Jozef Huňa (Gladiators Trenčín), Martin Matějček (UK Praha) a Jakub Tatar (UMB Hockey Team Banská Bystrica). Ocenenie za najužitočnejšieho hráča playoff skončilo tento rok v rukách českého brankára Aleša Příhodu z Engineers Prague. 

ALL STARS EUHL
ALL STARS EUHL (foto: Starline)

Kategórie pre individuálne ocenenia spoznali svojich víťazov, ale keďže hokej je kolektívny šport, najväčšiu hodnotu má práve  kolektívny úspech. UMB Hockey Teamu Banská Bystrica sa ešte v apríli podarilo obhájiť Sekeráš Trophy, a tak najbližšie mesiace sa bude môcť hrdo pýšiť „nálepkou“ aktuálneho majstra.

Odporúčame

ProFutbal.sk