HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Handzuš úprimne o prioritách. Má zálusk na post generálneho manažéra SR?
zdroj: TASR

Handzuš úprimne o prioritách. Má zálusk na post generálneho manažéra SR?

Miroslav Šatan nebude jediný člen zlatej generácie slovenského hokeja, ktorý bude na svojom chrbte niesť obrovské množstvo zodpovednosti za budúcnosť tohto športu v našej krajine. Vo Výkonnom výbore SZĽH mu ako prezidentovi bude pomáhať aj jeho niekdajší spoluhráč Michal Handzuš, ktorý dostal najsilnejší mandát - 231 od hlasujúcich delegátov v prvom kole.

Legendárny center a rodák z Banskej Bystrice cíti veľký záväzok voči postu, ktorý sa mu dožičil po stredajších voľbách. "Beriem to s pokoru, je to veľká zodpovednosť. Ďakujem klubom za hlasy a podporu. Som pripravený pomáhať, ako sa bude dať," povedal Handzuš bezprostredne po zvolení do spomínanej funkcie prítomným médiám. Držiteľ titulu majstra sveta z roku 2002, Stanleyho pohára z roku 2013 i majster Slovenska z roku 2017 po ukončení hráčskej kariéry nezaháľal. Pohyboval sa v štruktúrach banskobystrického HC'05, ale i SZĽH a pomáhal najmä mládeži. Získané skúsenosti na ľade, ale i v hokejovej politike chce zúročiť aj vo svojom novom zamestnaní.

Michal Handzuš (vľavo) otvára novú životnú kapitolu. (foto: tasr)
Michal Handzuš (vľavo) otvára novú životnú kapitolu. (foto: tasr)

"Počas svojho doterajšieho pôsobenia pri slovenskom hokeji som sa pohyboval v štruktúrach zväzu a mal možnosť toho veľa spoznať. Bol som v komisii mládeže. Komunikoval som s manažérmi a prichádzal do styku s regionálnymi štruktúrami. Stále sa pohybujem v klube v Banskej Bystrici, najmä v mládeži. Budem v tom pokračovať," povedal ku svojím ďalším krokom 42-ročný niekdajší vynikajúci útočník.

Handzuš bol už tohto roku poriadne zaneprázdnený. Na MS 2019 bol asistentom Craiga Ramsayho, rozhodol sa však naplniť si svoje ambície v štruktúrach riadiaceho orgánu slovenského hokeja. Vo výkonnom výbore bude zasadať už deň po zvolení, a teda 27. júna. V súvislosti s ním sa však spomínala aj iná pozícia - generálny manažér Slovenskej reprezentácie. Tú doteraz zastával novozvolený prezident SZĽH Šatan. Handzuša však láka skôr pokračovanie v tom, s čím má viac skúseností.

"Láka ma veľa vecí, nedá sa ale robiť všetko naraz. Musím si usporiadať priority, aby keď budem niečo robiť, bude to na sto percent a nebudem lietať medzi jedným a druhým. Pravdupovediac ma to viac ťahá k mládeži. Chceme nastaviť prostredie pre chlapcov také, aby dokázali rozvíjať svoj potenciál. To je pre mňa najdôležitejšie a cítim, že by som im mal pomôcť," úprimne sa vyslovilo legendárne číslo 26.

Tohto roku si Michal Handzuš (druhý zľava) skúsil aj pozíciu asistenta trénera SR na MS 2019. (foto: tasr)
Tohto roku si Michal Handzuš (druhý zľava) skúsil aj pozíciu asistenta trénera SR na MS 2019. (foto: tasr)

Nastáva ale otázka, kto bude zastávať pozíciu GM po Šatanovi, ktorý si na túto stoličku zasadol v roku 2017. Latku nasadil vysoko, kto by ho teda dokázal adekvátne nahradiť? "Čaká nás leto, dovolenky, je dosť času na to vyriešiť tento problém. Zoberieme si ho na dôležité rozhodovanie. Oslovíme nejakých ľudí, teraz to až tak nesúri,“ poznamenal Miroslav Šatan k otázke tejto problematiky.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Reprezentácia

Pozri viac

ProFutbal.sk