HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Chromiak dvojkou draftu CHL, kluby si vybrali 7 Slovákov
zdroj: TASR

Chromiak dvojkou draftu CHL, kluby si vybrali 7 Slovákov

Slovenský hokejista Martin Chromiak sa stal celkovou dvojkou CHL import draftu. Útočníka si z tejto pozície vybral tím Kingstron Frontenacs. Jednotkou bol fínsky obranca Kasper Puutio, ktorého získal klub Swift Current Broncos, trojkou ďalší obranca Švajčiar Noah Delémont (Acadie-Bathurst Titan). Celkovo si kluby zámorských juniorských súťaží vybrali sedem slovenských hokejistov.

Chromiak je odchovanec Dukly Trenčín. Vo veku 16 rokov má už za sebou aj prvé dva štarty v Tipsport Lige. V ročníku 2018/2019 nastupoval najmä v juniorskom tíme Dukly a v 54 zápasoch získal 63 kanadských bodov. Slovensko reprezentoval na MS hráčov do 18 rokov.

Výber zahraničných mladíkov sa koná vždy pár dní po drafte NHL. Mužstvá juniorských súťaží si v nich vyberajú mladíkov s potenciálom do budúcnosti, ktorých nedraftovali v profilige. Najväčšie zastúpenie mali hráči z Česka (17) a Ruska (14). V roku 2018 bol jednotkou draftu Slovák Maxim Čajkovič.

Slováci v CHL import drafte: 2. Martin Chromiak (út., Kingstron Frontenacs), 27. Samuel Hlavaj (br., Sherbrooke Phoenix), 49. Oliver Okuliar (út., Lethbridge Hurricanes), 54. Oleksii Mykluha (út., Rouyn-Noranda Huskies), 59. Samuel Kňažko (ob., Vancouver Giants), 97. Samuel Krajč (út., Calgary Hitmen), 114. Adrián Valigura (út., Rouyn-Noranda Huskies)

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Reprezentácia

Pozri viac

ProFutbal.sk