HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Štedré ponuky pre voľné hviezdy - Panarina, Duchena či Pavelskeho zasypú miliónmi
zdroj: TASR/AP

Štedré ponuky pre voľné hviezdy - Panarina, Duchena či Pavelskeho zasypú miliónmi

Prvý júl sa spája s otvorením trhu s voľnými hráčmi a hneď na úvod sa nám črtá niekoľko veľkých prestupov.

Dvadsaťosemročný útočník Matt Duchene zamieril počas sezóny z Ottawy do Columbusu, no teraz sa posunie opäť ďalej. V jeho prípade je vraj istá vec dohoda s Nashville Predators. V novom ročníku by mal zarobiť 8 miliónov dolárov.

V súvislosti s Columbusom sa hovorí aj o odchode Artemija Panarina. Víťaz Calderovej trofeje z roku 2016 má za sebou rekordnú sezónu, v ktorej získal 87 bodov (28 gólov). Podľa najnovších informácií však vyrukovali Blue Jackets so štedrou ponukou, ktorá by z neho mala urobiť druhého najlepšie zarábajúceho hráča NHL. Počas osemročného kontraktu by si mal zarobiť v priemere až 12 miliónov dolárov.

Zaujímavé veci by sa mali diať v Dallase. Stars sú podľa zámorských insiderov pripravení ponúknuť trojročný kontrakt (7 miliónov na rok) 34-ročnému kapitánovi San José Sharks Joe Pavelskemu. Ten strelil v minulej sezóne 38 gólov a káder Žralokov by opustil po dlhých trinástich rokoch. V NHL pritom ešte za iný klub nehral.

Hviezdy sa navyše údajne pripravujú ponúknuť kontrakt aj ďalšej útočnej hviezde z Kalifornie - Coreyovi Perrymu z Anaheimu. V tomto prípade má ísť o ročnú zmluvu na 1,5 milióna.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Dallas

Pozri viac

Najnovšie z ligy: NHL

Pozri viac

ProFutbal.sk