Hokej.sk Hokej.sk

Hrehorčákovi ide karta: Po prestížnom Memorial Cupe zmluva s českým majstrom
zdroj: foto jäzva

Hrehorčákovi ide karta: Po prestížnom Memorial Cupe zmluva s českým majstrom

Dvadsaťročný Patrik Hrehorčák je na úspech zvyknutý. Z materského Popradu odišiel cibriť svoj hokejový talent do Třinca ako mladý chalan a v drese Ocelářov získal majstrovské tituly v doraste i v juniorke. Rovnako radostne zakončil aj svoju zámorskú výzvu. Dva roky v juniorskom tíme Rouyn-Noranda Huskies zakončil fotkou s Memorial Cupom a na severovýchod Českej republiky sa tak vracia vo výbornej nálade.

„Bola to fantastická sezóna, pričom od samotného úvodu sme si išli za svojim cieľom. Mali sme kvalitný tím, ktorý po Vianociach vystužili ďalší hráči v obrane a v útoku. Odvtedy sme prehrali do 24. mája iba päť zápasov, pričom sme ich odohrali zo päťdesiat. To hovorí o kvalite, ktorú sme mali,“ upozornil slovenský mládežnícky reprezentant pre hokej.sk.

O Memorial Cup bojujú len štyri zo šesťdesiatich tímov kanadskej juniorskej ligy a v kolíske hokeja ho považujú za mimoriadne cenenú trofej.

„Bol to teda zážitok na celý život,“
súhlasí Hrehorčák. „Tá kanadská hokejová atmosféra je úžasná. Keď sme začali víťaziť, tak za nami stálo celé mesto a na oslavu prišlo 15 000 ľudí. Neviem, či ešte niečo také zažijem.“

Patrik HrehorčákkMladý Popradčan zaznamenal počas oboch svojich zámorských sezón cez 40 bodov a atakoval tridsaťgólovú hranicu. V poslednom play-off pomohol svojmu tímu piatimi gólmi a šiestimi asistenciami.

Myslím si, že môžem byť spokojný. Aj keď v tej druhej sezóne mohlo byť bodov aj viac. Podstatný je však tímový úspech a ten máme,“ usmieva sa 20-ročný krídelník, ktorý vníma dva roky strávené v Kanade ako skvelú hokejovú školu. „V zámorí je to iné ako u nás. Aj na tréningoch sa to hralo do tela a bojovalo sa o každý centimeter. Tam jednoducho cítite, že máte za sebou ďalších tridsať chlapcov, ktorí bojujú o svoju šancu. Stále sa teda išlo naplno.“

Patrik Hrehorčák a Miloš Roman
Patrik Hrehorčák a Miloš Roman (jäzva)
Naplno však musí ísť aj teraz. Po sezóne sa totiž rozhodol vrátiť do Třinca a jeden z najbohatších českých klubov s ním po sústredení na Slovensku podpísal kontrakt.

„Juniorku som hral päť rokov a cítim, že potrebujem začať hrať medzi mužmi. S Třincom som absolvoval slovenské sústredenie a prichádzam do známeho prostredia. Odohral som tu štyri mládežnícke sezóny a vtedy som chodil trénovať aj s áčkom. Teraz to bude samozrejme nová výzva. Som však bojovník a chcem zabojovať o miesto v tíme,“
konštatuje 20-ročný útočník, ktorý dobre vie, že dostať sa do hviezdami nabitého tímu majstra nebude ľahké. Pomôcť mu však môže znalosť prostredia. „V Třinci sa cítim rovnako doma ako v Poprade. Cieľom bude dostať sa do prvého tímu. Ak to nevyjde v tejto sezóne, tak to skúsim v ďalšej,“ dodáva s úsmevom pre hokej.sk Patrik Hrehorčák.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Třinec

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Česko

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Magazín

Pozri viac

ProFutbal.sk