HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Poprad už nepočíta s dvojicou hráčov, Bondrove zotrvanie otázne
zdroj: jäzva

Poprad už nepočíta s dvojicou hráčov, Bondrove zotrvanie otázne

Vedenie tipsportligového klubu HK Poprad už nepočíta so službami obrancu Marcela Petrana a útočníka Jindřicha Abdula. Otázne je ďalšie zotrvanie Dávida Bondru, ktorý absolvuje skúšku v inom klube v zahraničnej súťaži. Riaditeľ klubu Ľudovít Jurinyi o tom informoval v rozhovore pre klubovú stránku.

V kádri štvrtého tímu sezóny 2018/2019 už nefigurujú Radomír Heizer, Rastislav Václav, Boris Brincko (všetci traja zamierili do francúzskeho Nice), Radoslav Macík (L. Mikuláš) či Martin Belluš (Košice). Okrem nich si už nové pôsobiská našli aj legionári Keni Karalahti, Alex Barron či Patrik Nechvátal.

"S hráčmi ako Marcel Petran či Jindřich Abdul nie sme v kontakte a nepočítame s nimi do ďalšej sezóny. Veci sa totiž vyvíjajú, každý má nejakú predstavu. Dávid Bondra by mal ísť na skúšku do klubu v inej lige, no u nás má dvere otvorené," prezradil Jurinyi, ktorého viacerí hráči príjemne prekvapili svojou solidaritou ku klubu. Prejavilo sa to v znížení ich nárokov napriek tomu, že prispeli k úspešnej sezóne, v ktorej vypadli až v semifinále s majstrovskou Banskou Bystricou. "Tí hráči, ktorí sú u nás dlhšie, vidia, v akých podmienkach fungujeme. Nároky u iných sú vyššie. Musím však oceniť, že niektorí hráči pochopili, že tento rok máme nižší rozpočet a rozhodli sa svoje nároky dokonca znížiť. To je pre mňa obdivuhodné a za tento postoj im ďakujem," poznamenal Jurinyi.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Poprad

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

ProFutbal.sk