HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Jágrova vtipná podpichovačka s Chárom: Máš šťastie, že som podpísal s Kladnom
zdroj: TASR/AP

Jágrova vtipná podpichovačka s Chárom: Máš šťastie, že som podpísal s Kladnom

Zdeno Chára dosiahne v nasledujúcej sezóne veľký míľnik. Urastený slovenský obranca sa stane najstarším hokejistom pôsobiacim v zámorskej NHL v súčasnosti. Vo veku 42 rokov bude ako zadák Bostonu Bruins viesť "medvede" v pozícií kapitána a najstaršieho hráča po tom, čo sa tiež 42-ročný center (starší o 136 dní, pozn.) Pittsburghu Penguins Matt Cullen rozhodol ukončiť aktívnu kariéru.

"Je ťažké tomu uveriť, že momentálne som najstarším aktívnym hráčom v NHL. Je to už dávno od mojej prvej sezóny, ale stále sa cítim mladý. Mám možnosť hrať v NHL s a proti najlepším hráčom sveta čo ma zároveň naučilo dve veci. Byť skromný a vďačný a to že vek je iba tvoje myslené číslo," napísal trenčiansky rodák Chára na svoj oficiálny profil na instagrame.

Držiteľa Stanleyho pohára z roku 2011 a dvojnásobného vicemajstra sveta si následne dobral iný legendárny hokejista. Na spomenutý príspevok reagoval Čech Jaromír Jágr, ktorý svoje pôsobenie v NHL uzavrel počas sezóny 2017/2018, korčule na klinec však stále nezavesil a naďalej vo veku 47 rokov pôsobí vo svojom rodisku. "Máš šťastie, že som na budúcu sezónu podpísal zmluvu s Kladnom, inak by som ťa zosadil z trónu," napísal pod Chárov príspevok vtipný komentár Jágr.

Obidvaja hráči sú už teraz legendami svetového hokeja. Zdeno Chára je dodnes iba druhý európsky kapitán, ktorý pozdvihol nad hlavu Stanley Cup. Aj v pokročilejšom športovom veku doviedol šesťnásobná najlepší hokejista Slovenska Boston do finále SC 2018/2019, a to aj so zlomenou čeľusťou. Jaromír Jágr je stále druhý najproduktívnejší Európan v dejinách NHL a držiteľ dvoch Stanleyho pohárov (1991,1992) či člen Triple Gold Clubu. Spolu si títo dvaja hráči zahrali za "medvede" v roku 2013, kedy sa prebojovali až do finále najprestížnejšej hokejovej súťaže, kde však neuspeli v sérii proti Chicagu Blackhawks.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Boston Bruins

Pozri viac

Najnovšie z ligy: NHL

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Magazín

Pozri viac

ProFutbal.sk