HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Rozhodol steak
zdroj:

Rozhodol steak

Brankár Wilf Cude bol počas svojej bohatej kariéry hráčom klubov Philadelphia Quakers, Boston Bruins, Chicago Blackhawks, Detroit Red Wings a Montreal Canadiens. Zažil si pritom sezóny úspechov i veľkej biedy.

Dnes už nebohý gólman narodený v roku 1910 sa dostal do NHL zásluhou tímu Quakes, ktorý sa presťahoval do Philadelphie z Pittsburghu. Išlo o jeden z najhorších tímov histórie, veď sezónu ukončil s negatívnou bilanciou 4-36. Bilancia samotného Cuda bola 2-23 a inkasoval v priemere 4,38 gólov na zápas.

Už o tri roky neskôr však rovnaký brankár priviedol Detroit do finále Stanleyho pohára a s priemerom 1,52 gólu na zápas bol lídrom celejj NHL! V rokoch 1936 a 1937 sa dostal do druhého tímu All-star. Keďže však bola jeho kariéra ako na hojdačke, v sezóne 1940-41 už bol iba tieňom svojho najlepšieho ja. V drese Montrealu Canadiens sa trápil a kanadský klub obsadil až šiestu priečku v sedemčlennej konkurencii.

To, že nie je vo svojej koži, vybadali aj jeho blízki priatelia. Tí označili jeho diagnózu ako „gumitídu“. Čiže únavu z vysokého počtu nachytaných pukov. Väčšina ľudí z okolia mu preto radila ukončiť kariéru.

Cude váhal a v jeho rozhodovaní napokon rozhodol steak.

Spoločne s manželkou sa v roku 1941 vybral na predzápasový obed. Keď však zarezal nožom do prineseného steaku, mäso sa ukázalo ako príliš húževnaté a nepreniknuteľné. Znechutený brankár pichol do steaku nožom, no ten sa odrazil a preletel miestnosťou do steny.

„Nôž narazil do steny a spadol na zem. V tej chvíli som vedel, že mám toho dosť a nastal čas skončiť. A tak som skončil,
“ spomínal neskôr Wilf Cude.

zdroj: nhl.com

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Montreal Canadiens

Pozri viac

Najnovšie z ligy: NHL

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: História

Pozri viac

ProFutbal.sk