HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Bobrovskij po prestupe do Panthers - chcem Stanleyho pohár!
zdroj: TASR

Bobrovskij po prestupe do Panthers - chcem Stanleyho pohár!

Sergei Bobrovskij má vo svojej zbierke dve Vezinove trofeje a rok čo rok patrí medzi najlepšie hodnotených brankárov NHL. Po prestupe z Columbusu na Floridu však netúži po zisku ďalšej "Veziny". Jeho cieľom je uspieť konečne v tímovom meradle.

Bobrovského získali Panteri spoločne s obrancom Antonom Stralmanom a útočníkmi Brettom Connollym a Noelom Acciarim. Všetky tieto mená by mali pomôcť Floride k ceste nahor.

"Nezáleží na tom, či vyhráte individuálnu trofej. Hokej je tímový šport a všetko je to o pohári," zdôraznil po svojom príchode na Floridu Sergej Bobrovskijj. "Každý rok môže vyhrať iba jeden tím. A to je môj kľúčový cieľ. Chcem to dosiahnuť. Preto som sem prišiel. Verím tomuto tímu a veríme tejto partii."

Ruský brankár odchytal posledných sedem sezón v Columbuse. Teraz by mal byť základným stavebným kameňom Floridy, ktorá angažovala v snahe o napredovanie trojnásobného víťaza Stanleyho pohára - trénera Joela Quennevilla. Teraz by tak mali mať Panteri najlepšieho trénera a najlepšieho brankára. 

"Sergej je pre nás podstatnou postavou tímu. Prichádza ako jasná jednotka, ktorá dokáže tím podržať vo veľkých zápasoch. U nás dostane veľký priestor a bude ťažiskovým mužom. Vieme, že práve takýto brankári vyhrávajú zápasy v play-off a teší ma jeho zanietenie, ktoré ukázal po prestupe," skonštatoval tréner Quenneville.

Sergei Bobrovsky
TASR/AP (TASR/AP)


Na Floride sa netajili tým, že Bobrovskij bude ich hlavným prestupovým cieľom. Aj preto mu ponúkli lukratívnu sedemročnú zmluvu na 70 miliónov dolárov. 

"Tento tím má skvelého trénera, skvelý manažment a svetlú budúcnosť. Vidím tu obrovský potenciál a to ma motivuje. Som naozaj rád, že som prišiel práve sem," zdôraznil Bobrovskij, ktorý nahradí v pozícii tímovej jednotky Roberta Luonga. Ten ohlásil ukončenie kariéry. Pozíciu náhradníka zaujme Sam Montembeault.

Florida sa nedostala do play-off v šestnástich z posledných osemnástich sezón. Play-off sériu nevyhrala od roku 1996 a počas 26 sezón vystriedala šestnástich trénerov. Teraz by malo prísť oveľa krajšie obdobie.

"Je to proces. Nebude to ľahké a nikto netvrdí, že sa teraz všetko zmení a budeme vyhrávať ako na bežiacom páse. Musíme si prejsť všetkými tými prekážkami a ukázať schopnosť zvládať to. To všetko nás však posilní," dodal 30-ročný ruský brankár.


zdroj: sports illustrated

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Florida Panthers

Pozri viac

Najnovšie z ligy: NHL

Pozri viac

ProFutbal.sk