HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Do Slovana mieria Štajnoch, Puliš či Kukumberg, prípravu štartujú v pondelok
zdroj: TASR

Do Slovana mieria Štajnoch, Puliš či Kukumberg, prípravu štartujú v pondelok

Sedem rokov reprezentovali Slovensko v nadnárodnej hokejovej súťaži KHL, teraz skladajú opäť káder pre slovenskú ligu. Slovanisti začínajú v pondelok prípravu na nasledujúcu sezónu v Tipsport lige, hoci ešte nie je isté, že na ňu od zväzu dostanú licenciu.

Vedenie klubu má posledných pár týždňov, aby vyrovnalo podlžnosti voči hráčom. Tie by mali prevyšovať až tri milióny eur. Klub už značnú sumu vyplatil mestu Bratislava za prenájom štadióna v minulej sezóne a podlžnosti boli aj za činnosť mládežníckych kategórií. Belasí sa po ďalšom neúspešnom ročníku v KHL a zlyhaní v rokovaniach so sponzormi rozhodli skončiť svoju medzinárodnú púť a vrátiť sa domov. V budúcej sezóne by chceli opäť hrať Tipsport ligu.

Okrem rodiny Širokých, ktorá musí urgentne podlžnosti vyplatiť, naplno zarezáva aj nový generálny manažér belasých Juraj Bakoš. Ten totiž prišiel do klubu, ktorý nemal ani jedného podpísaného hráča. Dnes by ich malo byť podľa denníka Nový Čas podpísaných už pätnásť a medzi nimi aj doterajší hráči ako kapitán Michal Sersen, kolega z obrany Patrik Bačík a 21-ročný krídelník Marek Sloboda. V kuloároch sa hovorí aj o zotrvaní bývalého reprezentanta a dlhoročného hráča NHL Andreja Meszároša.

Na ceste do Slovana však sú aj ďalší hráči. Brankársky post by mal vystužiť 28-ročný Čech Vladislav Habal, ktorý posledné tri roky pôsobil v HC Košice, spoločne s o rok mladším parťákom z obrany Eduardom Šedivým. Návrat sa skloňuje pri bývalom dlhoročnom slovanistovi Martinovi Štajnochovi, ten hral naposledy EBEL za Salzburg, sezónu dohral v nemeckom Norimbergu. V útoku sa spomína aj návrat 39-ročného rodáka z Bratislavy Romana Kukumberga, ten obliekal dres Slovana v prvých dvoch sezónach v KHL a nosil na drese A-čko, od leta 2014 pôsobí v českom Hradci Králové. Lídrom by mohol byť aj slovenský reprezentant Radovan Puliš, ktorý minulú sezónu nazbieral za Detvu 48 kanadských bodov v 51 zápasoch (11+37). Slovan zameral aj na ďalších ligových hráčov, z Popradu má prísť 23-ročný Čech Jindřich Abdul (51 zápasov, 6 gólov, 22 asistencií, v play-off 12 zápasov, 5 gólov, 2 asistencie) a zo Zvolena popradský odchovanec Michael Vandas (46 zápasov, 13 gólov, 24 asistencií, v play-off 11 zápasov, 1 gól, 3 asistencie). V kuloároch sa hovorí aj o príchode útočníkov Michela Miklíka a Milana Kytnára, ktorí v Slovane krátko účinkovali počas KHL.

Kompletný aktuálny menoslov by sa mala verejnosť dozvedieť v pondelok, kedy má klub odštartovať letnú prípravu.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Slovan Bratislava

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

ProFutbal.sk