HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Sol a Miner-Barron neposilnia Michalovce, príde Holanďan Dalhuisen
zdroj:

Sol a Miner-Barron neposilnia Michalovce, príde Holanďan Dalhuisen

Kanadský hokejista Cody Sol a Američan Alex Miner-Barron napokon neposilnia nováčika Tipsport Ligy HK Dukla Michalovce. Novou tvárou však bude holandský obranca Mike Dalhuisen. Klub informoval o novinkách prostredníctvom facebooku.

Obrancovia Sol a Miner-Barron mali patriť k zámorským posilám michalovského klubu v jeho premiérovej sezóne v najvyššej slovenskej súťaži. V úvode záverečnej prípravy na sezónu je však jasné, že Duklu neposilnia. V prípade Sola je dôvodom rozviazanie zmluvy, ktoré vyplynulo zo zdravotných problémov hráča. V prípade Miner-Barrona, ktorý v ročníku 2018/2019 pôsobil v HK Poprad, sú príčinou rodinné dôvody.

Alexander  Miner

Novou tvárou v defenzíve sa stane 30-ročný Holanďan Mike Dalhuisen. Ten má za sebou 12-ročné pôsobenie v nižších zámorských súťažiach, pôsobil v AHL i ECHL. V roku 2015 sa rozhodol pre návrat do Európy, postupne si vyskúšal najvyššiu súťaž v Dánsku, dva roky hral za Usť-Kameňogorsk v ruskej Vyššej lige a sezónu 2018/2019 strávil v druhej najvyššej súťaži v Nemecku. V drese Nauheimu odohral 43 zápasov, v ktorých dosiahol bilanciu 11 gólov a 20 asistencií. Viackrát reprezentoval svoju krajinu na šampionátoch nižšej kategórie. Dalhuisen sa stane prvým Holanďanom v najvyššej slovenskej súťaži.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: HK Dukla Michalovce

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

ProFutbal.sk