Slovenská "dvadsiatka" s ďalšou výhrou v Poprade. V derby zdolala Čechov
zdroj: jäzva

Slovenská hokejová reprezentácia do 20 rokov zvíťazila v piatkovom zápase na turnaji U20 Summer Hockey Challenge v Poprade nad Českom 3:2.

Pod triumf zverencov trénera Róberta Petrovického sa podpísal dvoma gólmi Oliver Okuliar. Česi dokázali dvakrát skorigovať v rozmedzí 52.-55. minúte na 1:2 a 2:3, no vyrovnať sa im už nepodarilo.

Slováci nadviazali na štvrtkové víťazstvo nad Nemcami 3:0, turnaj uzavrú v sobotu od 15.30 h duelom s Dánmi.

Slovensko – Česko 3:2 (1:0, 0:0, 2:2)
Góly: 6. Nespala, 44. Okuliar (Vitaloš), 53. Okuliar (Schertler, Čajkovič) - 52. Beránek (Rutar, Jelínek), 55. Rychlovský (Grim, Suhrada)

Slovensko: Vyletelka – Golian, Vitaloš, Česánek, Bučko, Dlugoš, Martiška, Zekucia, Semaňák – Okuliar, Minárik, Čajkovič, Džugan, Paulíny, Ďurina, Sarvaš, Čenka, Nespala, Maniaček, Minárik, Mrázik.

Róbert Petrovický (tréner SR "20"):
"Vedeli sme, že nás čaká ťažký súper. Po včerajšej výhre sme sa chceli koncentrovať na úvod zápasu. Prvá tretina skončila ešte vcelku dobre. V druhej sme trochu odskočili od toho plánu, čo sme chceli robiť. Musím povedať, že trošku kolísala aj disciplinovanosť hráčov, a tým nás súper dostal pod tlak, že sme mali veľa vylúčených. V prestávke medzi druhou a treťou tretinou sme si v kabíne povedali určité veci. Na začiatku tretej sme ubránili dôležité oslabenie a chceli sme sa vrátiť späť k našej hre a najmä k hre piatich proti piatim. Odskočili sme od súpera gólom – klobúk dole, ako sme výsledok ubránili. Chlapci ukázali veľa charakteru a všetci si zaslúžia pochvalu. Vážime si každé víťazstvo. Je niekoľko vecí, ktoré musíme zlepšiť ale to je súčasť prípravy. Môžeme si za to trošku sami, že sa to zvrtlo, ale to je súčasť procesu. Verím, že sa budeme zlepšovať a sami sa zaslúžime o to, aby sme predvádzali ten hokej, ktorý chceme."

ďalší zápas:
Nemecko - Dánsko 2:3 (1:1, 0:1, 1:1)
Góly: 4. Hon (Schinko, Klos), 56. Schutz (Jentzsch, Mass) - 9. Koch (Almquist, Greene), 28. Kaels, 48. Kjaer