Cestu za triumfom v derby komplikovala nedisciplinovanosť
zdroj: foto jäzva

Druhý zápas, druhé víťazstvo. Tréner Róbert Petrovický odštartoval svoje pôsobenie na striedačke reprezentácie do 20 rokov ideálnym spôsobom a po triumfe nad Nemeckom priviedol svoj tím k víťazstvu aj v súboji proti českému výberu do 19 rokov.

Slováci sa ujali vedenia už v šiestej minúte gólom Jakuba Nespalu, no v druhej tretine sa viac ako plneniu taktických pokynov venovali šarvátkam. Vyššie tresty inkasovali Róbert Džugan,  Marcel Dlugoš, Alexander Zekucia i Boris Česánek. Pomer vylúčených 14:13 opäť raz potvrdil, že zápasy federálnych rivalov sú štipľavé na každej úrovni.

„V druhej tretine to iskrilo, ale to sa môže stať proti hociktorému súperovi,
“ vyslovil sa po víťazstve 3:2 tréner Róbert Petrovický. „Po zápase sme si povedali, že musíme vedieť udržať emócie, pretože nie je príjemné hrať toľko oslabových hier. Ak chceme byť úspešní, musíme sa držať svojho plánu. Našťastie chlapci potiahli a podržal nás aj brankár.“

Štrbák, Petrovický, Čacho (2)

Po Samuelovi Hlavajovi dostal tentoraz príležitosť v bránke Samuel Vyletelka a naši mladíci držali nulu päť tretín v rade.

„Obaja zachytali veľmi dobre a uvidíme, koho pošleme do bránky proti Dánom. Zatiaľ boli obaja veľmi koncentrovaní a v tomto smere s nimi pracuje veľmi kvalitne tréner brankárov Rasťo Staňa,
“ upozornil Petrovický.

Po dvoch víťazstvách tak majú slovenskí hokejisti namierené k úspešnej obhajobe vlaňajšieho prvenstva.

„Ceníme si každé víťazstvo. Prvá tretina bola z našej strany celkom dobrá, potom sme si to skomplikovali nedisciplinovanosť. V závere bolo cítiť, že hráme druhý zápas v priebehu dvoch dní. V tejto fáze sezóny to nie je jednoduché. Chlapci však ubránili veľa oslabení, strelili potrebné góly a prebrali na seba zodpovednosť. Súperovi sme ušli v pravej chvíli a som rád, že sme to v závere ustáli
,“ dodal v súvislosti s druhým duelom v rámci Summer Hockey Challenge tréner Róbert Petrovický

Svoje turnajové účinkovanie ukončia Slováci v sobotu o 15.30 stretnutím proti Dánsku.