HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Šatan pracuje na zmenách metodiky a lanárení ďalších osobností. Chce to trpezlivosť!
zdroj: foto jäzva

Šatan pracuje na zmenách metodiky a lanárení ďalších osobností. Chce to trpezlivosť!

Prvá reprezentačná akcia pod vedením Róberta Petrovického dopadla na jednotku. Slovenskí reprezentanti do 20 rokov zdolali v Poprade v rámci Summer Hockey Challenge Nemecko, Česko i Dánsko a pripravená trofej tak ostala pod Tatrami.

Zápasy mladých reprezentantov si bol osobne pozrieť aj nový šéf slovenského hokeja Miroslav Šatan. A hoci vie, že ide len o prvý z mnohých krokov, vydarený debut nového trénerského štábu ho úprimne potešil. V hre „dvadsiatky“ bol totiž čitateľný rukopis Craiga Ramsaya.

„To bol náš zámer. Robo mal najviac možností spolupracovať s Craigom a naviac sa tak od neho naučil. Chceli sme, aby tieto veci zaviedol aj do našej dvadsiatky a s prvým turnajom môžeme byť určite spokojní,“
pustil sa do hodnotenia pre hokej.sk Miroslav Šatan. 

Miroslav Šatan (5)


Trend spájania síl s bývalými úspešnými reprezentantmi bude pokračovať i ďalej.

Pre túto ďalšiu sezónu sme už podpísali zmluvy s trénermi pre osemnástku, sedemnástku a šestnástku. Nebudú to kluboví, ale zväzoví tréneri a ich úlohou bude zavádzať koncepciu moderného hokeja. Takú, akú tu zaviedol Craig Ramsay a aká nadchla divákov na majstrovstvách sveta. Je dôležité, aby si na to mladí hráči zvykli už v skoršom veku a nezvykali si na to vo veku 24 či 25 rokov,“ upozornil Šatan.

Pri tíme „dvadsiatky“ pôsobia okrem Petrovického aj Martin Štrbák, Viliam Čacho a Rastislav Staňa. Zväz má pripravený priestor aj pre ďalších bývalých hráčov, ktorí rozdávali divákom radosť v nedávnom období.

„Našou snahou je zapojiť do nášho hokeja všetkých ochotných ľudí, ktorí okúsili zahraničie a vedia, ako to dnes funguje. Chceme, aby sme doniesli to dobré, čo tam videli. Po rokoch stagnácie metodiky všetci chápu potrebu zmeny. Uvidíme, koľko percent metodiky musíme zmeniť. Chce to však zmenu a napredovanie. Títo mladí tréneri chcú ísť týmto smerom. Potrebujeme namiešať mladé so starým a spoločne to nasmerovať k úspechu
,“ zamyslel sa Miroslav Šatan. 

Miroslav Šatan (2)


Majiteľ kompletnej medailovej zbierky slovenského hokeja si po zavesení korčúľ na klinec vyskúšal pozíciu generálneho manažéra a teraz je z neho prezident. Na vlastnej koži tak spoznáva, že funkcionárska viazanka niekedy poriadne tlačí a spätná odozva nie je taká priama, ako bývala počas zápasov.

„Problém je v tom, že my ako bývalí športovci sme boli zvyknutí každý večer vidieť výsledok. Táto funkcionárska práca nemá priamy feedback a výsledky sa môžu dostaviť až po rokoch. Musíme byť preto trpezliví a pracovať na tom, aby sme pre náš zámer získali čo najviac schopných ľudí,“
dodal pre hokej.sk prezident SZĽH Miroslav Šatan.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Slovensko

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Majstrovstvá sveta

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Magazín

Pozri viac

ProFutbal.sk