HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Hlinka Gretzky Cup: Slováci padli s Ruskom až v predĺžení, Kanada deklasovala Česko
zdroj: TASR

Hlinka Gretzky Cup: Slováci padli s Ruskom až v predĺžení, Kanada deklasovala Česko

Slovenskí hokejisti do 18 rokov prehrali v záverečnom treťom vystúpení v B-skupine medzinárodného turnaja Hlinka Gretzky Cup v Piešťanoch s Ruskom 1:2 po predĺžení. O triumfe hostí rozhodol v 63. minúte Bogdan Trinejev. Zverenci Ivana Feneša obsadili v skupine posledné štvrté miesto so ziskom dvoch bodov. V břeclavskej A-skupine deklasovala Kanada domácich Čechov 7:1.

A-skupina (Břeclav):
Švajčiarsko - Fínsko 0:6 (0:2, 0:3, 0:1)

Česko - Kanada 1:7 (0:2, 0:2, 1:3)

B-skupina (Piešťany)
USA - Švédsko 4:5 pp a sn (1:1, 2:0, 1:3 - 0:0, 0:1)

SLOVENSKO - Rusko 1:2 pp (0:0, 0:1, 1:0 - 0:1)
Góly: 44. Fatul (Chromiak, Lašák) – 40. Burujanov, 63. Trinejev

zostava SR: Opatovský – Fatul, Kňažko, Stacha, Nemec, Groch, Putala, Jombík, Ketner – Chromiak, Myklukha, Lašák – Kašlík, Rehák, Kolenič – Mastič, Faith, Bačo – Nemec, Petráš, Lipiansky

hlasy po zápase /zdroj: hockeyslovakia.sk/:   

Oliver Fatul, strelec gólu SR: "Myslím, že sme odohrali naozaj dobrý zápas a určite na tom môžeme stavať ďalej. Škoda, že ani na tretí raz neskončilo výhrou, ale so všetkými tromi družstvami svetovej špičky sme prehrali iba o gól, z toho dvakrát po predĺžení. Myslím si, že sme ročník, ktorý po dlhej dobe ukazuje, že môže bojovať o svoje miesto aj popri svetovej špičke. Žiaľ, nebudeme mať možnosť hrať elitnú kategóriu Majstrovstiev sveta, ale myslím, že s takýmito výkonmi sa určite do nej prebojujeme."      

Ivan Feneš, tréner SR "18": "Som rád, že sa tu nebavíme tretíkrát o nejakej náhode, ale že sú tu chlapci, ktorí naozaj ukazujú kvalitu. Dokázali sme odohrať tretí deň po sebe veľmi náročný zápas, ktorý nás stál opäť veľa síl, ale pre mňa je česť týchto chlapcov trénovať. Ukazujú neuveriteľnú chuť sa zlepšovať každým dňom. Videli sme v nich strašne veľa pozitívnej energie, a to je veľkým prínosom pre nás. Stále sme však iba na začiatku našej cesty a chceme sa zlepšovať každým dňom aspoň o kúsok. Zatiaľ sa nám to darí, a to ma veľmi teší."

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Reprezentácia

Pozri viac

ProFutbal.sk