Hokej.sk Hokej.sk

Bratislava Capitals ako krok vzad? Možno, ale zároveň aj dva vpred, hovorí Marek Slovák
zdroj: instagram.com/jimmy_21_

Bratislava Capitals ako krok vzad? Možno, ale zároveň aj dva vpred, hovorí Marek Slovák

Jeden z najostrieľanejších a najskúsenejších hokejistov Tipsport ligy zmenil svoje klubové pôsobisko a ide o úroveň nižšie. Reč je o útočníkovi Marekovi Slovákovi, ktorý sa do budúcej sezóny upísal ambicióznemu projektu Bratislava Capitals. Čoskoro už 31-ročný rodák z Nitry a odchovanec tamojšieho HK sa rozhodol pre zmenu. Pri odchode do St. Nicolaus I. ligy však mal jasno v tom, čo sa chcel opýtať ako prvé.

"Moja prvá otázka bola, kto bude tréner. Nemohol by som byť pod niekým, koho nepoznám," objasnil Slovák. Keď sa dozvedel, že bude pôsobiť pod skúseným koučom Petrom Oremusom, odľahlo mu. "Poznám ho zo spoločného pôsobenia v Nitre a viem, že je to férový človek, s ktorým sa mi vždy dobre spolupracovalo. V Oremusovi vidím dôveru. Chcel som celkovo vedieť aj to, s kým budem hrať na ľade počas nasledujúcej sezóny. Boli to dôležité faktory, ale vidím, ako to napokon všetko do seba zapadlo. Nakoniec som tu a hrám za Bratislavu Capitals," pokračoval hokejista, ktorý doviedol Nitru k extraligovému triumfu v sezóne 2015/2016.

Marek Slovák sa v drese Nitry stal aj majstrom Slovenska. (foto: jäzva)
Marek Slovák sa v drese Nitry stal aj majstrom Slovenska. (foto: jäzva)

Aj v uplynulej sezóne hájil farby tímu spod Zobora, s ktorým si zahral vo finále proti Banskej Bystrici a získal striebro. V rámci celého ročníka nazbieral 43 kanadských bodov (14+29) a ukazoval, že Tipsport liga mu chutí. Pri otázke webu hokej.sk, či nepovažuje druhú najvyššiu súťaž za krok vzad, v tom však mal jasno. "Možno je to krok vzad, ale zároveň aj dva veľké kroky vpred. Musím sa na to aj tak pozerať. Hlavná myšlienka, ktorá mi skrsla v hlave, bola tá, že môžem stáť pri zrode niečoho veľkého, čo môže byť budúcnosťou slovenského hokeja," myslí si Slovák.

Silným kádrom, ktorí vystavali "hlavnomešťania", jasne deklarujú najvyššie, a teda postupové ambície, s ktorými sa stotožňuje aj skúsený útočník. "Všetci sme sem boli zavolaní preto, lebo je tu veľká vízia. Projekt, ktorý chceme spoločnými silami spraviť a my sme tu od toho, aby sme to naplnili. Dali nám podmienky také, aké sme si určili. Klub pracuje na vysokej úrovni. Čo bolo odprezentované, to chceme naplniť," zhodnotil Nitran, ktorý však ostal verný aj domovu. Na sezónu sa sprvu pripravoval stále pod Zoborom.

"Pripravoval som sa doma v Nitre s tamojším tímom. Bolo mi umožnené začať, za čo som rád. Už som ale tri týždne v Bratislave," uviedol Slovák a pri otázke, či mu jeho materský klub bude chýbať, zaujal jasné stanovisko. "Samozrejme, Nitra je moje rodné mesto, môj domov a mám v ňom obrovské množstvo priateľov. Platí to aj ohľadom rodiny či fanúšikov. Odišiel som ale len na kúsok, doma som dosť často a budem tento rok Nitranom fandiť. Ako Capitals však máme svoj cieľ a musíme za ním ísť. Uvidíme, ako to vypáli."

Nitriansky rodák chce byť súčasťou niečoho nového s veľkou víziou. (foto: instagram.com/julio2666)
Nitriansky rodák chce byť súčasťou niečoho nového s veľkou víziou. (foto: instagram.com/julio2666)

Ako následne priznal, s Nitrou aj rokoval ohľadom novej zmluvy. Jednania však nedotiahol k podpisu kontraktu. "Niečo tam bolo, prebehli rozhovory, ale nakoniec bez efektu. Nerád by som to rozoberal podrobnejšie. Páčila sa mi myšlienka niečoho nového. Posunúť sa, niečo vybudovať. Začíname od začiatku a môže sa z toho stať niečo veľké," vysvetlil Slovák a následne povedal aj to, že zmluvne má zakotvenú aj ďalšiu sezónu, ak by sa Bratislava Capitals dostal do Tipsport ligy. Od začiatku cíti, že sa to (prakticky) novovzniknutému tímu môže podariť. "Je to hokej, ktorý je nevyspytateľný, no ideme za jedným cieľom a je to nastavené od počiatku. Tréningy, ktoré som zatiaľ absolvoval, nie sú vo forme prvoligového tímu, prevyšujú ho. Od začiatku je cítiť, že je to extraligové mužstvo. Ako som spomenul, aj pre mňa je to krok vzad a dva vpred," zakončil rozhovor pre prítomné médiá Marek Slovák.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Nitra

Pozri viac

Najnovšie z ligy: SHL

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Magazín

Pozri viac

ProFutbal.sk