HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Košice získali bývalého kanoniera Zvolena, Klhůfek sa teší na ofenzívnu ligu
zdroj: foto jäzva

Košice získali bývalého kanoniera Zvolena, Klhůfek sa teší na ofenzívnu ligu

Počas svojho dvojročného pôsobenia vo Zvolene sa zapísal ako jeden z najlepších tipsportligových kanonierov. V drese „bryndziarov“ nastrieľal celkovo 46 gólov a vynútil si tak pozornosť „baranov“ zo Zlína. Z Moravy sa vlani presunul do Chomutova, kde sa jeho cesty spojili s Janom Šťastným. Bývalý asistent trénera „pirátov“ a súčasný manažér HC Košice pozná schopnosti 27-ročného útočníka a tak je Pavel Klhůfek od piatka najnovším členom šatne „oceliarov“.

„Čakal som pomerne dlho a potom prišla ponuka z Košíc. Rozhodol som sa rýchlo, pretože Košice poznám ako špičkový klub s vysokými ambíciami. Láka ma boj o najvyššie pozície,“ okomentoval svoj príchod do  Košíc Klhůfek.

Pri jeho rozhodovaní samozrejme zavážila aj pozitívna zvolenská skúsenosť.

„Slovenskú ligu vnímam veľmi kladne. Hrá sa tu útočný a pekný hokej s množstvom gólov. Hrá sa tu viac-hore dole. Taký hokej pre divákov,“
pousmial sa 27-ročný odchovanec Zlína. 

Pavel Klhufek (7)


Pohľad na jeho čísla potvrdzuje všeobecné tvrdenie, že v Česku sa strieľajú góly ťažšie ako u nás. V uplynulej sezóne skóroval za Chomutov v základnej časti deväťkrát, ďalších šesť gólov pridal v baráži.

„Góly sa nestrieľajú ľahko nikde, ale je pravdou, že v Česku je to taktikou zviazané viac ako tu
,“ poznamenal Pavel Klhůfek, ktorý sa v šatni najvrúcnejšie zvítal so svojimi bývalými spoluhráčmi z Chomutova a Zvolena Dávidom Skokanom a Jurajom Majdanom.

Svoj prvý tréning s novým spoluhráčmi absolvoval v menšej Crow aréne, no on sám sa teší hlavne na veľkú plochu Steel arény.

„Mne sa totiž hralo v Steel aréne vždy veľmi dobre. Mám rád hokej založený na korčuľovaní a na veľkom ľade sa to dá využiť. Môžem teda povedať, že sa na to teším,
“ uviedol český útočník, ktorý prichádza do Košíc s jednoznačnými cieľmi. „Chcem vyhrať každý zápas, do ktorého nastúpim. Verím, že vyhráme posledný zápas v play-off. To je to najdôležitejšie.“

Košický dres už naopak nebudú obliekať útočníci Žitný a Petráš. "Z našej organizácie odišli z dôvodu, že nie sú presvedčení o presadení sa v kádri a o adekvátnej roli v ňom. Ďalej mi oznámili, že sa v tíme necítili komfortne a chceli zmenu. O oboch hráčov sme s trénerom Petrom Draisaitlom mali záujem a snažili sme sa ich presvedčiť, že je tu nový realizačný tím, ktorý im verí a že priestor dostanú. Osobne som im cestou hráčskeho agenta ponúkol vylepšenie podmienok platných zmlúv, ktoré už boli podpísané minulým manažmentom. Našu ponuku neakceptovali a učinili kroky, aby v našej organizácii skončili. Nemá zmysel a ani nie je našou filozofiou držať hráčov, ktorí nechcú hrať a bojovať za Košice," uviedol Jan Šťastný pre klubovú stránku.

Pavel Klhufek - prvý tréning s Košicami (30 obrázkov v galérii)

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Košice

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Magazín

Pozri viac

ProFutbal.sk