HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Mohol hrať najvyššiu fínsku súťaž, no tvrdí: Prísť do Banskej Bystrice bola najlepšia možnosť
zdroj: foto: Lukáš Urbašík

Mohol hrať najvyššiu fínsku súťaž, no tvrdí: Prísť do Banskej Bystrice bola najlepšia možnosť

Trojnásobný majster Slovenska z Banskej Bystrice získal do svojich radov v tejto sezóne až dvoch nádejných mladíkov z Fínska, ktorí by mali do tímu priviesť ich povestnú rýchlosť. Góly sa budú očakávať najmä od šikovného Joonu Jääskeläinena, ktorý by mal byť postrachom súperových brankárov.

Mladý fínsky útočník prichádza do Banskej Bystrice z druhej fínskej ligy, kde posledné dve sezóny pôsobil v rodnom klube Imatran Ketterä. Angažmán v meste pod Urpínom je tak pre mladého útočníka vôbec prvou kariérnou skúsenosťou v zahraničí. „Je to tu pre mňa všetko úplne nové, o vašej lige som v podstate nič nevedel, poznal som len zopár hráčov, takže si musím zvykať na úplne nové prostredie,“ vyjadril sa Joona Jääskeläinen na margo svojej novej skúsenosti.

Joona Jääskeläinen
Joona Jääskeläinen by sa mal v Tisport Lige zaradiť medzi najlepších hráčov (foto: Lukáš Urbašík)

Šikovný fínsky krídelník naštartoval svoju kariéru v známom domácom tíme SaiPa, za ktorý nastupoval už od dorasteneckých kategórií. Svoju prvú príležitosť vo fínskej najvyššej súťaži dostal ako 20-ročný, no pre mladého hráča bolo veľmi ťažké sa presadiť v obrovskej fínskej konkurencii a na nasledujúce dva ročníky sa posunul do druhej najvyššej domácej súťaže. Tam sa okamžite stal najproduktívnejším hráčom ligy a o rok na to sa už s tímom Imatran Ketterä tešil zo zisku majstrovského titulu.

V tíme „baranov“ je zatiaľ fínsky útočník len veľmi krátko, no už má za sebou úvodné dva prípravné duely s Bratislavou Capitals (3:6) a Michalovcami (4:1), kde nastupoval v druhej útočnej formácii s navrátilcom Jordanom Hickmottom a mladíkom Alexom Tamášim. „Ten prvý zápas s Bratislavou bol pre nás naozaj ťažký, v tomto druhom to už bolo podstatne lepšie, aj keď výsledok bol pomerne dlho tesný a mohli sme streliť viac aj gólov, ale už to bolo viditeľne lepšie,“ povedal Jääskeläinen po úvodných dvoch zápasoch na Slovensku.

Joona Jääskeläinen
Fínsky útočník vyniká najmä svojou rýchlosťou (foto: Lukáš Urbašík)

Po úspešnej sezóne v druhej fínskej lige, kde získal titul a predtým sa stal aj najproduktívnejším hráčom celej súťaže, by nejeden fanúšik očakával, že 23-ročný hokejista sa posunie do najvyššej domácej ligy. Joona Jääskeläinen si však zvolil inak a tvrdí, že Banská Bystrica je pre neho ideálnym miestom. „Hrali sme play-off vo Fínsku, keď dostal môj agent ponuku z Banskej Bystrice. Potom sme zhruba mesiac o tom komunikovali a nakoniec sa ukázalo, že toto je pre mňa najlepšia voľba, preto som prišiel sem do Banskej Bystrice,“ povedal o svojom príchode po Urpín mladý útočník. 

Joona Jääskeläinen
Mladý útočník zatiaľ nad svojou budúcnosťou nepremýšľa, chce pomôcť "baranom" k titulu (foto: Lukáš Urbašík)

V meste trojnásobných šampiónov si začína pomaly zvykať, ale niečo mu tu predsa len chýba. „Mesto sa mi veľmi páči, ale nie je tu voda, tá mi trochu chýba,“ povedal fínsky útočník, ktorý má s Banskou Bystricou jednoznačné ambície: „S tímom mám jeden jasný cieľ, vyhrať štvrtý raz po sebe titul.“ Či mu pomôže prípadný zisk titulu k nejakej lepšej ponuke zatiaľ fínsky rýchlik príliš nerieši. „O svojej budúcnosti zatiaľ nepremýšľam, chcem ísť od zápasu k zápasu a uvidíme čo sa stane. Jedného dňa by som si možno rád zahral v KHL,“ dodal na záver 23-ročný hokejista.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Banská Bystrica

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Magazín

Pozri viac

ProFutbal.sk