HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Šimko si želá pevné zdravie, pod Poľanou si chce užívať hokej: Sám som zvedavý, čo to prinesie
zdroj: jäzva

Šimko si želá pevné zdravie, pod Poľanou si chce užívať hokej: Sám som zvedavý, čo to prinesie

Jedným z novicov v drese Detvy bude v nasledujúcej sezóne Marek Šimko. Gólman, ktorý sa s rodným Zvolenom tešil v roku 2013 z majstrovského titulu, pôsobil v minulej sezóne v Trenčíne a v Liptovskom Mikuláši. „Stretli sme sa s Robom Ľuptákom a keďže sme našli spoločnú reč, zamieril som pod Poľanu,“ povedal v rozhovore pre Hokej.sk 31-ročný brankár.

„Nič iné nebolo v hre, s Detvou sme sa dohodli ešte v máji,“ pokračoval rodák zo Zvolena, ktorý si v sezóne 2015/16 vyskúšal pôsobenie v Kazachstane v drese Ertisu Pavlodar. V novom pôsobisku vytvorí tandem s Romanom Petríkom. „Poznáme sa spolu už dlhšie. Chytali sme spolu vo Zvolene. Do bránky pôjde ten, kto bude mať lepšiu formu a komu sa bude dariť vyhrávať. O to v hokeji ide.“ A čo očakáva od angažmánu v Detve, kde v minulosti už pôsobil ešte za prvoligových čias? „Uvidím, ako to pôjde. Sám som zvedavý, čo to prinesie. Chcem si hlavne užívať hokej.“

Najväčším úspechom v kariére Šimka naďalej zostáva majstrovská sezóna 2012/13. „Titul bol už strašne dávno, ale pekné spomienky zostávajú,“ vraví bývalý mládežnícky reprezentant. V detvianskej šatni sa stretne s viacerými bývalými spoluhráčmi zo Zvolena. „V kabíne sú chalani, ktorých som všetkým viac-menej poznal. Je tu veľa Zvolenčanov, ale aj ostatní sú super, partia v kabíne je úplne v pohode. Všetko sa však ukáže až v sezóne. Teraz je pohoda, teraz o nič nejde,“ pokračuje Šimko.

MArek Šimko
Marek Šimko začal uplynulú sezónu v Trenčíne, no v jej priebehu sa presunul do Liptovského Mikuláša výmenou za Hollého (foto: jäzva)

„Medvede“ opustilo v období medzi sezónami viacero opôr. Na ich miesto však prišli skúsení hráči ako Šimko, Sýkora, či Zuzin. „Hráči, ktorí odišli, mali svoju kvalitu a určite budú chýbať. Prišli však ďalší, ktorí ich majú nahradiť a ukázať sa môžu aj iní, ktorí dostanú viac priestoru. Nevidím v tom žiadny problém. Samozrejme, tí, ktorí ťahali Detvu a skončili v iných mužstvách, majú svoju kvalitu. Sú tu však ďalší šikovní chalani,“ vraví o tvorbe tímu pre Hokej.sk účastník svetových šampionátov do 18 rokov 2005 a 2006.

Aké osobné a tímové ciele si dáva Šimko do najbližšieho ročníka? „Chcem byť hlavne celý rok zdravý, to je najdôležitejšie. Všetko ostatné ide ruka v ruke so zdravím. Potom sa uvidí, ako nám to pôjde, ako sa bude dariť mužstvu. Ešte je však skoro hovoriť o klubových cieľoch, no každý chce hrať v play off. Tam sa začína skutočná sezóna a môže sa tam stať všeličo,“ myslí si brankár, podľa ktorého sa diváci môžu tešiť na zaujímavú sezónu: „Pribudol Slovan, ktorý bude pre ligu určite prínosom a veľkým lákadlom. Mužstvá, ktoré boli na vrchu, tam podľa mňa aj zostanú. Liga má obmedzený počet cudzincov, možno sa to ešte viac vyrovná. Zas to bude mať trochu inú úroveň.“

Odporúčame

Najnovšie z klubu: HC 07 Detva

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Magazín

Pozri viac

ProFutbal.sk