HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Legendy podporili Tatranský pohár, Hossa s Lintnerom ocenili Michalovce
zdroj: foto jäzva

Legendy podporili Tatranský pohár, Hossa s Lintnerom ocenili Michalovce

Poprad žije 72. ročníkom Tatranského pohára a bohatá tradícia turnaja prilákala pod Vysoké Tatry aj viaceré legendy nášho hokeja. Tie využili možnosti okolia aj na návštevu golfového ihriska vo Veľkej Lomnici, kde strávili príjemný deň v dokonalom letnom počasí.

„Tatranský pohár predstavuje druhý najstarší hokejový turnaj v Európe a taký turnaj si rozhodne zaslúži pozornosť. Prišli sme teda podporiť našich kamarátov a tí nám navyše popri tom pripravili aj milý golfový turnaj. Partneri a činovníci zo zúčastnených klubov si mohli aj týmto spôsobom trochu odfúknuť. S blížiacim sa príchodom štartu ligy sú všetci v stopercentnom nasadení a takéto odreagovanie preto padlo všetkým vhod,“ objasnil svoju účasť pod Tatrami majster sveta z roku 2002 Richard Lintner.

Spoločne s ním sa v atraktívnom hokejovom flighte objavili aj Marián Hossa a Rastislav Pavlikovský. O pár jamiek ďalej sa snažili upratať loptičku z greenu Ladislav Nagy s Róbertom Petrovickým.

Marián Hossa


„Bohužiaľ som musel kvôli dovolenke vynechať charitatívny turnaj Petra Bondru a teraz si to vynahradzujem,“ pousmial sa trojnásobný víťaz Stanleyho pohára Marián Hossa. „Okrem golfu si samozrejme nenechám ujsť ani Tatranský pohár.

Samotný hokejový turnaj priniesol prekvapivé výsledky. Hlavní favoriti z Popradu a Košíc zabojujú iba o tretie miesto a prestížnu trofej získajú maďarský Miškovec, alebo nováčik z Michaloviec.

„Ja fandím tímom s novými ambíciami a nadšením. Michalovce prišli z prvej ligy, ukazujú nadšenie a majú moje sympatie,“
uviedol Marián Hossa a výkony Zemplínčanov kvituje aj Richard Lintner. „Turnaj má výborné tempo a je zaujímavé, že o trofej zabojuje nováčik Tipsport ligy z Michaloviec. Ukázalo sa, že sa pripravujú veľmi poctivo a rozhodne nechcú byť iba do počtu. Aj toto popradské účinkovanie naznačuje, že sa môžeme tešiť na atraktívneho nováčika.“

Richard Lintner (2)


Golf Hossa, Lintner, Pavlikovský (53 obrázkov v galérii)

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

ProFutbal.sk