HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Finále Tatranského pohára odložili, hráčov Miškovca museli hospitalizovať
zdroj: jäzva

Finále Tatranského pohára odložili, hráčov Miškovca museli hospitalizovať

Organizátori 72. ročníka Tatranského pohára v Poprade museli odložiť nedeľné finále medzi hokejistami HK Dukla Ingema Michalovce a DVTK Jegesmedvék Miškovec. Dôvodom sú zdravotné problémy hráčov maďarského tímu.

Ako uviedla oficiálna internetová stránka HK Poprad, verejnosť spozná víťaza Tatranského pohára 2019 až neskôr. Manažment DVTK Jegesmedvék Miškovec totiž v nedeľných skorých ranných hodinách informoval organizačný výbor turnaja o nepriaznivom zdravotnom stave svojho mužstva. 

"Počas noci začali hráči pociťovať zdravotné ťažkosti prejavujúce sa bolesťami brucha a poruchami trávenia, dôsledkom ktorých bola v niektorých prípadoch aj hospitalizácia v nemocnici. Presnú príčinu sa zatiaľ nepodarilo diagnostikovať. Klubový lekár a organizačný výbor turnaja zabezpečujú maximálnu súčinnosť tímu Miškovca a veria v skoré uzdravenie všetkých členov klubu," uvádza sa na webe popradského klubu.

V zmysle reglementu turnaja finálový duel odohrajú v náhradnom termíne. O presnom dátume budú organizátori informovať po dohode oboch klubov. Fanúšikovia so zakúpenou vstupenkou na finále môžu požiadať o kompenzáciu.

"Kluby nám oznámia, či odohrajú finále na jednom z ich klzísk, alebo pricestujú k nám do Popradu. V takom prípade by bol hraničným termínom 8. september. Vieme však, že majú odohrať medzi sebou ešte jeden prípravný zápas (6. september) a je teda možné, že ho pojmú ako toto finále," pridal pre hokej.sk riaditeľ HK Poprad Ľudovít Jurínyi.

Nie je to prvýkrát, čo sa Tatranský pohár nedokončil. V minulosti ho nedohrali najčastejšie z dôvodu nepriaznivého počasia.

TP: Nice - Krakov (41 obrázkov v galérii)

Odporúčame

Najnovšie z klubu: DVTK Jegesmedvek Miskolc

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

ProFutbal.sk