HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Michalovská Dukla už bez Salonena, klub získal Vorobjova
zdroj:

Michalovská Dukla už bez Salonena, klub získal Vorobjova

V závere prípravného obdobia došlo k zmenám v kádri tipsportligového hokejového klubu HK Dukla Ingema Michalovce. V tíme nováčika súťaže už nefiguruje fínsky útočník Samuel Salonen, naopak prišiel skúsený Rus Dmitrij Vorobjov. Klub o tom informoval prostredníctvom facebooku.

Pre 33-ročného Vorobjova pôjde o prvé pôsobisko mimo ruských súťaží. Doterajšiu kariéru odohral v Kontinentálnej hokejovej lige (KHL) a v Vyššej lige. V KHL odohral väčšinu zápasov za Ladu Togliatti, nastupoval aj za Ufu, Dinamo Moskva, Petrohrad, Omsk, Vladivostok a v sezóne 2018/2019 za Amur Chabarovsk. V jeho drese absolvoval 38 zápasov, v ktorých dosiahol 1 gól a 5 asistencií. Celkovo má v KHL na konte 529 zápasov (bilancia 31 gólov, 81 asistencií).

V roku 2008 reprezentoval Rusko na MS v Kanade. Na MS hráčov do 20 rokov v roku 2005 bol štvrtý najproduktívnejší hráč ruského tímu, ako spoluhráč Alexandra Ovečkina, Jevgenija Malkina či Alexandra Radulova získal zlatú medailu. V roku 2004 ho draftoval klub Toronto Maple Leafs, v NHL sa však nepredstavil.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: HK Dukla Michalovce

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

ProFutbal.sk