HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Nadávali mu do cigánov, teraz pre nich vybojoval triumf v Lige majstrov
zdroj: Lukáš Urbašík

Nadávali mu do cigánov, teraz pre nich vybojoval triumf v Lige majstrov

Útočník Banskej Bystrice Marek Slovák zažil vo štvrtok naozaj špeciálny zápas. Hokejista, ktorý si ešte vlani obliekal dres Nitry, jedného z najväčších rivalov bystrického klubu, bol v minulosti terčom rasistických nadávok zo strany fanúšikov spod Urpína. Teraz si na seba obliekol červený dres s baranom na hrudi a bol hlavným strojcom triumfu proti silnému Mníchovu.

Súperi ho nenávidia, spoluhráči ho milujú. Marek Slovák - nevysoký útočník, ktorý vyniká na ľade svojou neúnavnou bojovnosťou a ktorý súperom nedaruje ani centimeter na ľade. Azda každý tréner by rád v tíme uvítal podobného hráča, ktorý sa dostane súperovi až pod kožu. Rodák z Nitry odohral takmer celú doterajšiu kariéru za svoje rodné mesto, no po minulej sezóne zamieril do druhej ligy, do tímu Bratislava Capitals.

Bratislavské mužstvo je však v tejto sezóne akousi farmou Banskej Bystrice, ktorá si od nich "požičala" na hokejovú Ligu majstrov trojicu hráčov a jedným z nich je aj Marek Slovák. Šikovný útočník si tak obliekol dres najväčšieho extraligového rivala a prišiel na miesto, kde ho fanúšikovia doslova nenávideli. Hokej však niekedy prináša pozoruhodné príbehy a kedysi nenávidený hráč bol vo štvrtok najlepším mužom zápasu a hlavným strojcom triumfu Banskej Bystrice (3:2 po sam. nájazdoch).

Marek Slovák naštartoval svoj tím gólom už po 38 sekundách (foto: Lukáš Urbašík)

Samotný Marek Slovák si však z toho ťažkú hlavu nerobil a chcel podať aj v drese „baranov“ čo najlepší možný výkon. „Ja som to nejako neriešil, skôr vy novinári riešte túto otázku. Ja keď som na ľade, tak sa vždy snažím odovzdať maximum a myslím si, že to tí ľudia dnes aj videli. Taký je prosto hokej. Kde vás dajú, tam hráte. Čo bolo, to bolo… je mi jasné, že mojou hrou sa dostanem pod kožu aj každému fanúšikovi, no teraz som tu v Bystrici, hráme Ligu majstrov a ja chcem víťaziť,“ povedal o svojej minulosti s bystrickými fanúškmi Marek Slovák, ktorému neraz nadávali do cigánov. 

V Banskej Bystrici bol terčom nadávok, teraz za nich bojuje v Lige majstrov (foto: Lukáš Urbašík)

Na sociálnych sieťach sa medzi fanúšikmi Banskej Bystrice táto záležitosť mimoriadne rozoberala a viacerí vyjadrili kladný postoj voči bývalému útočníkovi Nitry. Ten však pri ich zmienke iba so širokým úsmevom povedal: „Ja tieto sociálne siete radšej nečítam. Ak by som ich sledoval, možno by som už ani nehral hokej. Tieto veci treba dostať z hlavy a sústrediť sa hlavne na ten hokej.“

Sociálne siete nerieši, sústredí sa len na svoj výkon (foto: Lukáš Urbašík)

Slová bystrického útočníka boli podporené aj činmi. Veď bol to práve on, kto nakopol tím ku skvelému víťazstvu, a to gólom už po 38 sekundách. „V zápase proti Mníchovu sme chceli zachytiť najmä úvod, aby to nebolo ako vo Färjestade. To nám napokon aj vyšlo a sme radi, že za stavu 1:2 nám Nemci neodskočili, ale, naopak, vyrovnali sme a dobrou defenzívnou robotou sme to dostali až do predĺženia,“ povedal na margo dobrého úvodu Marek Slovák. 

V zápase proti Mníchov bol Marek Slovák mužom zápasu (foto: Lukáš Urbašík)

„Dnes sme podali veľmi kvalitný kolektívny výkon, podporený skvelým Tylerom Beskorowanym v bránke. Myslím si, že ľuďom sa to dnes páčilo a videli od nás drinu počas celých 65 minút. Bol to ohromne ťažký zápas. Piati protihráči neustále korčuľovali, ale my sme sa s tým dokázali popasovať. V určitých fázach zápasu sme boli dokonca lepším mužstvom,“ pochválil hru svojho mužstva útočník červeno-bielych, ktorý je už mysľou v sobotnom zápase proti silnému Färjestadu: „Vždy je veľmi dobré, keď sa vyhrá. Ja pevne verím, že dobre zregenerujeme a v sobotu predvedieme minimálne taký výkon ako dnes.“

Banská Bystrica - Mníchov (6.9. 2019) (26 obrázkov v galérii)

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Banská Bystrica

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Liga majstrov

Pozri viac

ProFutbal.sk