HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Nováčika sužujú zranenia, po legionárskej výmene otestuje Feretu
zdroj: foto jäzva

Nováčika sužujú zranenia, po legionárskej výmene otestuje Feretu

Až do svojho návratu z Tatranského pohára bola michalovská príprava na nováčikovskú sezónu v Tipsport lige plná pozitív. Dukla zdolala Miškovec, Linz, Debrecín a triumfy nad Nice a Popradom ju posunuli až do finále najstaršieho slovenského turnaja. Finále proti Miškovcu sa však kvôli zdravotným problémom „ľadových medveďov“ nekonalo a odvtedy „líšky“ cvakajú zubami naprázdno. Po tesnej domácej prehre s Liptovským Mikulášom nestačili na Košice vonku a ani doma.

„Neodohrali sme zlé stretnutie. Bol to vyrovnaný zápas, v ktorom sme v tretej tretine nevyužili šancu a inkasovali sme z protiútoku. Až na ten výsledok som však spokojný,“ skonštatoval vyrovnaným hlasom tréner Miroslav Chudý po prehre 1:2 s Košicami.

Aj kapitán Marek Kolba hovoril o zmiešaných pocitoch. „Bolo to oveľa lepšie, ako v prvom zápase v Košiciach (0:4, pozn. red.). Brali sme to ako posledný domáci zápas a chceli sme hlavne pozvať divákov na otvárací duel ligy proti Mikulášu. Nechceli sme ich sklamať a myslím si, že sme to zvládli. Výsledok nebol ideálny, ale hra bola dobrá. Mrzí ma, že sme nepotešili víťazstvom ľudí a zároveň i trénera Peťa Bartoša, ktorý oslavoval narodeniny. Bohužiaľ to rozhodol Marcel Haščák, ktorý hrá asi najlepšiu prípravu v živote. Dúfam, že mu to nevydrží,“ pousmial sa 39-ročný popradský odchovanec.

Bartoš, Chudý, Šechný


Viac ako výsledky v prípravných zápasoch teraz trénerov Dukly zaujíma stav kádra pred sezónou. Zo Zemplína sa porúčal útočník Samuel Salonen a prišli naopak obrancovia Sameli Ventelä a Dmitrij Vorobjov.

Dá sa povedať, že sme od Salonena čakali viac. Hlavne zaostával vo fyzickej hre, fyzickom kontakte. Dôležité však bolo aj to, že na jeho post prišiel Gabo Spilar a tým pádom to bolo jasné. Vsadili sme preto radšej na posilnenie zadných radov a angažovali sme skúseného Vorobjova,“ okomentoval posledné legionárske zmeny tréner Chudý, podľa ktorého ešte môže dôjsť k ďalším menším úpravám osadenstva šatne.

Marek kolba (2)


„Káder už uzavretý byť mohol, no nakopili sa nám zranenia a tak ako sme mali hráčov veľa, máme ich teraz pomenej. V zápase v Miškovci preto vyskúšame mladého obrancu Samuela Feretu. Iné zásahy do tímu nateraz neplánujeme,“ skonštatoval tréner „líšok“.

Extraligový nováčik využil kvótu siedmich cudzincov v plnom rozsahu a posilnený tím naznačil v príprave slušný potenciál.

„Stále je však čo vylepšovať. Musíme si uvedomiť, že zmien bolo celkom dosť. K slovenskej kostre pribudli legionári a to si musí sadnúť. Príprava nám ukázala lepšie i horšie stránky. Najviac ma mrzeli ustráchané výkony v Banskej Bystrici a v Košiciach. Toho ostychu sa musíme zbaviť. Ak hráme bez rešpektu, tak to vyzerá celkom dobre,
“ zamyslel sa Miroslav Chudý.

Okrem samotných hráčov sa plánujú Michalovčania opierať aj o mohutnú podporu z tribún. „Diváci nás dotlačili do extraligy a túto ligu si teda zaslúžia. Vidíme, že naši diváci dokážu oceniť hru so srdcom a ich potlesk je najlepšou odmenou. Vieme, že sme o level vyššie a nebude to jednoduché. Spoločnými silami by sme však mohli dosiahnuť dobrý výsledok,“ zakončil Chudý.

Michalovce - Košice 1:3 (5.9.) (96 obrázkov v galérii)

Odporúčame

Najnovšie z klubu: HK Dukla Michalovce

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

ProFutbal.sk