HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Detviansky káder prešiel v lete obmenou, Turek: Všetci vravia, že máme lepší útok ako obranu
zdroj: Vladimír Chramazda

Detviansky káder prešiel v lete obmenou, Turek: Všetci vravia, že máme lepší útok ako obranu

Do svojej tretej tipsportligovej sezóny vstúpi v piatok Detva. Kým v prvom ročníku medzi elitou bojovali o záchranu, v tom druhom sa im podaril husársky kúsok. V predkole play off vyradili favorizované Nové Zámky a zahrali si tak vo štvrťfinále proti majstrovskej Banskej Bystrici.

V lete prišlo k výraznej obmene kádra. Z tímu odišlo viacero lídrov na čele s Pulišom či kapitánom Sládkom. No pod Poľanou nezaháľali a na ich miesto prišli ostrieľaní hráči. „Každý nám hovorí, že máme lepší útok ako obranu. Všetko sa však ukáže až v stretnutiach. Od hráčov ako Zuzin a Sýkora čakáme góly. Obranu máme pomerne mladú, zapracovávame do nej Goliana, prišiel Marek Pač so skúsenosťami skôr z prvej ligy, no hral aj za Trenčín. Je tu aj skúsený Andersons. Výbornú sezónu má za sebou Martin Chovan. Veríme, že na ňu nadviaže,“ vymenúva v rozhovore pre HOKEJ.sk tréner Josef Turek.

„V príprave sme odohrali dobré aj slabšie zápasy. Niektorí súperi boli naozaj silní, no niektorí nedosahovali kvalitu Tipsport ligy. Som rád, že sme v príprave vyhrali viac duelov ako prehrali. Samozrejme, bolo to poriadne dlhé, už 3. júla sme boli na ľade. Snažíme sa to načasovať na začiatok sezóny. Príprava je jedna vec, dôležité bude, ako začneme v lige,“
pokračuje lodivod, ktorý na Slovensku okrem Detvy viedol aj Skalicu, Zvolen a Trenčín.

Jozef Turek (2)
Tréner Turek verí, že Detva nadviaže na minulú sezónu (foto: jäzva)

Nateraz posledným príchodom do kádra bol Mikhail Kuklev. Skúsený 37-ročný bek pôsobí v Detve od jej vstupu do Tipsport ligy. „Bol to asi náš posledný príchod pred začiatkom sezóny. V jej priebehu však ešte k niečomu môže dôjsť. Budú zranenia, otázna je forma hráčov,“ priznáva Turek, ktorý vie, že nadviazať na výsledky zo záveru minulej sezóny nebude jednoduché. „Nebudeme hovoriť o cieľoch. V minulom ročníku sme dosiahli historický úspech, hoci nás všetci pasovali na posledné priečky. Bude ťažké to zopakovať. Do tímu nám síce prišli dobrí hráči, ale nejaký čas potrvá, kým si to všetko sadne. Sme na začiatku sezóny a chceme vyhrať každý nasledujúci zápas. To bude našim cieľom počas celej sezóny.“

Počas celej prípravy sa v bránke Detvy striedali Petrík so Šimkom. Má už tréner predstavu o tom, kto začne ako jednotka? „Ja to v hlave mám približne jasné, kto začne ročník ako naša jednotka. Nebudem to však hovoriť dopredu, môže prísť zranenie, choroba. Definitívne to určíme vždy až ráno pred zápasom,“ hovorí 47-ročný kouč. Podpoľanci nastúpia do novej sezóny pod novým názvom HC 07 WPC KOLIBA Detva. Opäť však budú môcť rátať s podporou svojich fanúšikov, ktorí vedia v domácej aréne vytvoriť poriadny hluk. „Veríme, že nás budú povzbudzovať. Chodili aj v príprave a aj v závere minulej sezóny vytvárali výbornú atmosféru. Snáď to tak bude aj v novej sezóne,“ zakončil rozhovor pre HOKEJ.sk Josef Turek.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: HC 07 Detva

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Magazín

Pozri viac

ProFutbal.sk