HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Drgoň sa o kvalitu Zvolena nebojí: Naším cieľom je vyhrať Tipsport ligu!
zdroj: foto: Vladimír Chramazda

Drgoň sa o kvalitu Zvolena nebojí: Naším cieľom je vyhrať Tipsport ligu!

Veľkou obmenou kádra prešiel počas letnej prestávky HKM Zvolen. Po odznení sklamania z domácej prehry v siedmom zápase semifinále play off s Nitrou začali pod Pustým hradom usilovne pracovať na skladaní tímu na novú sezónu. Jedným z mála hokejistov, ktorí zostali v mužstve trénera Podkonického je Adam Drgoň.

Skúsený 34-ročný obranca má za sebou vydarený ročník. Zaradil sa v ňom medzi opory bryndziarov a jeho výkony neušli pozornosti reprezentačných trénerov. Prvý štart v seniorskom národnom tíme mu však prekazilo zranenie. Do novej sezóny si želá predovšetkým tímový úspech. „Ešte musím dostať do seba hernú pohodu. Niektoré zápasy som nehral, bol som aj chorý, takže mám na čom pracovať a musím sa zlepšiť,“ uvedomuje si trnavský rodák.

„Myslím si, že príprava bola fajn. Hrali proti nám kvalitní súperi, preverili nás Pardubice či Vladivostok. Také tímy odhalia každý váš nedostatok. Zápasy ukázali, na čo máme pracovať. Je to už za nami, ja som aj rád a už sa teším na ligu,“
priznáva hokejista s 531 štartami v základnej časti našej najvyššej súťaže. Napriek veľkým zmenám sa o výkony rytierov v novom ročníku nebojí. „Je pravda, že tri štvrtiny mužstva sa vymenili. Prišli kvalitní hokejisti. Podľa toho, čo som videl v stretnutiach a na tréningoch, nemám obavy. Je tu kvalita, no každý zápas musíme dať do toho sto percent,“ prízvukuje bek, ktorý vo Zvolene odštartuje svoju tretiu sezónu.

Zvolen po strelení gólu (Drgoň)
Na výkony Adama Drgoňa sa bude tréner Podkonický spoliehať aj v novej sezóne (foto: Vladimír Chramazda)

Veľkou zbraňou zverencov trénera Podkonického by mohli byť presilovky. V poslednom prípravnom stretnutí proti Detve strelili štyri z piatich gólov v početnej výhode. „Proti Detve nám presilovky vychádzali, hoci v závere sme sa skôr núkali a mali sme viac strieľať,“ myslí si Drgoň, ktorý na záver rozhovoru pridal svoj názor na stúpajúcu kvalitu Tipsport ligy: „Do ligy prišiel Slovan a treba na rovinu povedať, že opäť pozdvihne úroveň. Každým rokom sa to viac a viac vyrovnáva, prvá šestka až osmička bude naozaj silná. Nečaká nás nič ľahké, no my musíme mať len tie najvyššie ambície. Nemôžeme sa tváriť, že to ideme odohrať a v play off sa uvidí. Naším cieľom bude vyhrať Tipsport ligu.“

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Zvolen

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Magazín

Pozri viac

ProFutbal.sk