HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Brust či Lundqvist, Habal chce odchytať čo najviac zápasov
zdroj: foto jäzva

Brust či Lundqvist, Habal chce odchytať čo najviac zápasov

Uplynulé tri sezóny plnil Vladislav Habal rolu brankárskej jednotky HC Košice. „Oceliari“ sa však v ani jednej z týchto troch sezón nedostali cez štvrťfinále a cesty 28-ročného Sokolovčana a východniarov sa tak rozišli.

Osud to napokon zariadil tak, že úvodný súboj nového ročníka odchytal v drese Slovana Bratislava práve v Steel aréne. Dôverne známemu publiku sa pripomenul 26 úspešnými zákrokmi, ktoré pomohli tímu z hlavného mesta k víťazstvu 2:1.

Ako ste si užili návrat do Steel arény?

Vladislav Habal:
Vyhrali sme a tak som si to samozrejme užil. Vedeli sme, že prídeme na horúci ľad, ale našim cieľom bol zisk troch bodov. Pre mňa to bolo samozrejme zvláštne. Tri roky som tu chytal a Košice považujem za svoj druhý domov. Teraz som však rád, že sme vyhrali a naštartovali sa tak do sezóny ideálnym spôsobom.

Do Košíc nepricestoval zranený Barry Brust. Vnímali ste tento zápas ako príležitosť ukázať sa a zabojovať tak o post jednotky?


Ja to tak neberiem. Chcem odchytať čo najviac zápasov a je mi jedno, či je mojim kolegom Brust, alebo Lundqvist. Určite som však chcel ukázať, že sa na mňa môžu spoľahnúť a dokážem viesť Slovan k víťazstvám.

Vladislav Habal (4)


Čo by ste označili za kľúč k úspechu?

Dôležité bolo, že sme ubránili veľa oslabových hier. Vedeli sme, že Košice mali v príprave presilovky silné a tak sme sa na to dobre pripravili. Mal som to zmapované a prečítané. V ničom nás neprekvapili. Klobúk dole pred tým, ako to chlapci zblokovali a ubránili.

V predošlých rokoch ste po víťazstvách predvádzali košickému publiku rybičku. Teraz by však zrejme veľký úspech nemala..


To je pravda a aj som sa smerom k fanklubu pozrel. Teraz mi už však ukazovali skôr nepekné gestá. Musím si na to zvyknúť. 

Vladislav Habal (5)


Už počas zápasu vám kričali Judáš. Ako sa to prijíma od ľudí, ktorí vás ešte pred nedávnom nosili na ramenách?

Beriem to. Ľudia na to majú právo a nech si uľavia. Pre mňa sa košická éra skončila a teraz bojujem za Bratislavu a za Slovan. Zatiaľ sa nemôžem na nič sťažovať.

Búrlivú atmosféru môžete čakať aj na iných štadiónoch. Ako to vnímate? Dokáže to tím namotivovať ešte viac?


Určite. Je to dobré a ja som rád, že sa vďaka Slovanu zvýši návštevnosť. Aspoň to nebude mŕtve. Čo sa týka Košíc, tak my sme to čakali horšie. Až do nejakej 50 minúty sa veľmi nenadávalo a ľudia ožili až po tom góle na 1:2. Potom tam už boli škaredšie pokriky, ale dovtedy to bolo na pohodu.

Košice - Slovan 1:2 (12.9) (206 obrázkov v galérii)

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Slovan Bratislava

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

ProFutbal.sk