Zagorka zvestovala jasnú správu - majster nemieni opustiť trón
zdroj: foto jäzva

Tak ako minulú sezónu skončili, tak novú odštartovali. Účinkovanie popradských „kamzíkov“ v jarnom play-off ukončila prehra 0:2 v šiestom semifinálovom súboji proti Banskej Bystrici a víťazstvom „baranov“ pod Tatrami sa skončil aj úvodný duel týchto súperov v novom ročníku.

Ešte po dvoch tretinách pritom viedli zverenci Františka Štolca 2:1 a po aktívnej druhej tretine mali zamiesené k zisku troch bodov. Záverečná dvadsaťminútovka však patrila jednoznačne hosťom spod Urpína. Majster ju vyhral na strely 12:6, vypracoval si viacero kvalitných šancí a čo bolo najdôležitejšie – dvomi gólmi dokonale otočil skóre.

„V prvej tretine bola Bystrica lepším tímom, ale my sme si tento zápas prehrali nevyužitými šancami v druhej časti. Súpera sme dostali pod tlak, ale nedokázali sme využiť vypracované príležitosti,
“ vytkol svojim zverencom gólovú nemohúcnosť tréner Štolc.

Aj strelcovi druhého popradského gólu Lukášovi Paukovčekovi bolo jasné, že takto rozohraný zápas sa mal skončiť iným výsledkom, než bolo konečných 2:3.

„Bystrici výborne zachytal brankár Beskorowany, ale my sme ten zápas mali rozhodnúť v druhej tretine. Ak by sme zvýšili na 3:1, tak by sme si to podľa mňa odkontrolovali. V tretej tretine sme robili individuálne chyby. Škoda, pretože sme neodohrali zlý zápas a nejaký bodík by sme si zaslúžili,
“ povzdychol si 28-ročný odchovanec Liptovského Mikuláša.

Popradčanov môže tešiť aspoň to, že po nevydarenej príprave podali proti trojnásobnému majstrovi Slovenska výrazne živší výkon.

„Po príprave sme si povedali, že tak hrať nemôžeme a začali sme s čistým štítom. Myslím si, že výkonom sme to potvrdili. Bol to ťažký zápas, ale čo nám nevyšlo teraz, chceme napraviť najbližšie vo Zvolene,“
prisľúbil Lukáš Paukovček.

Zatiaľ čo v domácej šatni bolo po zápase ticho, z hosťujúcej znel hit Hany Zagorovej „Je naprosto nezbytné“ tak nahlas, že si naň museli zatancovať aj hostia v protiľahlom akvaparku.

„Asi to tam namixoval Martin Nemčík. Konečne strelil gól, tak teraz robí zábavu,“
pousmial sa útočník Dávid Šoltés. Spomínaný sviatočný strelec ho však vzápätí poopravil: „To nechávam Gilbertovi Gaborovi. On je náš dídžej. Je taký poslovenčený a tak nám tam mixuje aj domáce hity.“

Či už bol autorom výberu hudby ten, alebo onen, pre Banskobystričanov bolo podstatné, že mali na takúto diskotéku dôvod.

„Bol to náročný zápas. Pripravovali sme sa dôkladne, ale trochu nám ušiel záver prvej tretiny a potom aj druhá tretina. V šatni sme si potom niečo povedali a tá tretia tretina už bola veľmi dobrá. Začali sme sa viac tlačiť do bránky a mali sme hernú prevahu. A prišli aj góly,
“ pochvaľoval si autor prvého gólu majstra v novej sezóne Dávid Šoltés. „Chalani mi tam určite niečo pripíšu, ale také veci platím rád. Som veľmi rád za tri body.“

Spokojnosť sršala aj s Martina Nemčíka. Zatiaľ čo v minulej sezóne nestrelil ani gól, tentoraz sa strelecky presadil hneď v prvom stretnutí. Zapisovatelia pritom pôvodne tento gól prisúdili Michalovi Kabáčovi.

„Som rád, že to zmenili. Ja som predsa len sviatočný strelec a bolo by nepekné, ak by mi ten gól vzali. Nech si to pozrú na videu a uvidia, že som tam do toho práskol ja,
“ rozosmial sa 27-ročný obranca.

Pod Urpínom pustili v lete žilou a káder opustilo viacero bodonosných hráčov. Víťazstvom v Poprade však majster vyslal jasný signál – z vydobytých pozícií nemieni ustúpiť.

„To rozhodne nie! Odišli dobrí hráči, ale ciele sú opätovne najväčšie. Uvidíme teda, ako sa nám bude dariť,
“ vyslovil sa Nemčík, ktorého doplnil Šoltés. „Prvé víťazstvo nabudí a je to dobrý psychický základ do základnej časti. Kvalitní hráči odišli, ale kvalitní hráči aj prišli. Nebude ľahké nahradiť vlaňajšie opory, ale musíme to zvládnuť. Už v Lige majstrov sme odohrali pár zápasov na vysokej úrovni a vieme teda, že môžeme hrať dobrý hokej.“

Poprad - Banská Bystrica (13,9) (122 obrázkov v galérii)