HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Druhé kolo sľubuje plné haly, na programe ťahák vo Zvolene i maďarské derby
zdroj: foto jäzva

Druhé kolo sľubuje plné haly, na programe ťahák vo Zvolene i maďarské derby

Po úvodnom kole rozdelenom do dvoch hracích dní dnes pokračuje Tipsport liga bohatou nedeľňajšou ponukou. Na svoje domáce premiéry sa tak môžu tešiť fanúšikovia ďalších piatich klubov.

Zápas kola: Zvolen - Poprad

Favorit kola: Banská Bystrica

Čierny kôň kola: Michalovce

Otázka kola: Pomôže vypredaná hala udržať sa michalovskému nováčikovi na čele tabuľky?

Hráč, ktorého sa oplatí sledovať: Andrej Košarišťan. Dvadsaťpäťročný brankár bol v uplynulej sezóne oporou Nových Zámkov a výkony v bránke tímu z juhu Slovenska ho dostali až do reprezentácie. Teraz sa však vráti na dôverne známy ľad ako súper. Ako sa pripomenie novozámockému publiku? Dovedie "oceliarov" k zisku prvých bodov v novej sezóne?

MHC Nové Zámky - HC Košice - 16.00 h

Hokejisti Nových Zámkov mali v prvom kole voľno a tento zápas tak predstavuje ich tohtosezónnu premiéru. Tú už majú za sebou Košičania, ktorí podľahli na domácom ľade Slovanu Bratislava 1:2. Obaja tak túžia po zisku prvých bodov do tabuľky. Papierovým favoritom sú hostia, ktorým sa proti Zámkom v predošlej sezóne mimoriadne darilo. Zvíťaziť totiž dokázali vo všetkých piatich vzájomných dueloch. Špecifickú príchuť bude mať zápas pre brankára Košíc Andreja Košarišťana, ktorý bol ešte vlani oporou Zámkov.

Náš tip: X2

HKM Zvolen - HK Poprad - 16.00 h

Aj v tomto prípade pôjde o súboj tímov čakajúcich na prvé body. Zvolen prekvapivo neuspel v Miškovci, keď pohorel v presilových hrách. Popradčania mali doma na lopate majstrovskú Banskú Bystricu, no v tretej tretine nedokázali odolať tlaku "baranov". V uplynulej sezóne sa vo vzájomných dueloch darilo Kamzíkom, ktorí uspeli v štyroch z piatich prípadov. Silné kádre vyskladali obaja súperi aj toto leto a črtá sa tak súboj dvoch tímov, ktoré by sa mali pohybovať v horných poschodiach tabuľky. So zvýšenou motiváciou nastúpi obranca hostí Petr Ulrych, ktorý pôsobil v posledných dvoch sezónach práve pod Pustým hradom.

Náš tip: 1

MHK 32 Liptovský Mikuláš - HC Slovan Bratislava - 17.00 h

Liptáci v prvom kole v Michalovciach totálne pohoreli, no doma by mali ukázať úplne inú tvár. Príchod Slovana priláka plný dom a v takej atmosfére sa hráči odovzdajú na ľade naplno. Kvalita je však jednoznačne na strane hostí, čo potvrdilo aj víťazstvo v Košiciach. Tím popretkávaný hráčmi s bohatými skúsenosťami z KHL je výkonnostne niekde inde, než mužstvo založené na odchovancoch. Tí však nepochybne ukážu srdce a to býva niekedy viac ako kvalita. V domácej zostave sa určite nepredstaví Martin Lavrovs, ktorý sa zranil na Zemplíne. Hosťom chýbajú brankár Barry Brust i center Marek Viedenský.

Náš tip: 2

HC´05 iClinic Banská Bystrica - HC 07 WPC Koliba Detva - 17.00 h

Majster si na úvod sezóny priviezol tri body z Popradu a vďaka účinkovaniu v Lige majstrov je už v tejto fáze sezóny preverený náročnými zápasmi. Mužstvo Baranov prešlo v lete výraznými zmenami, no kvalita mu opäť nechýba a brankár Tyler Beskorowany sa ukazuje ako opora. V malom stredoslovenskom derby bol favorit vždy jasný a inak tomu nebude ani dnes. Podpoľanci však v prvom kole potrápili Trenčín a proti Banskej Bystrici hrajú vždy na 120 percent. V uplynulej sezóne sa títo súperi stretli až desaťkrát. V troch prípadoch sa tešila Detva, no čo bolo podstatné, štvrťfinále ovládol budúci majster (4:1 na zápasy). 

Náš tip: 1

MAC Budapešť - DVTK Jegesmédvek Miškovec - 17.30 h

Druhé kolo ponúka aj maďarské derby. Ako sa vlani ukázalo, to nemá nikdy favorita a hoci sa dlhodobo darilo viac Miškovcu, vo vzájomných dueloch uspel až v šiestich z ôsmich prípadov MAC. Hokejisti z hlavného mesta uspeli aj v dôležitej sérii predkola play-off. V lete sa obaja súperi posilnili, pričom veľmi zaujímavé mená (Nick Ross, Davis Vandane, tréner Marcel Rodman) získal predovšetkým Miškovec. Svoju kvalitu ukázal DVTK už v prvom kole, keď zdolal Zvolen. 

Náš tip: X2

HK Dukla Ingema Michalovce - HK Nitra - 17.30 h

Zemplínčania zažili parádnu extraligovú premiéru a po triumfe 5:1 nad Mikulášom sa vyhupli na čelo tabuľky. Ešte prekvapivejšie je, že tabuľke ligovej produktivity vedie tvrdý muž z Holandska - obranca Mike Dalhuisen (spoločne s útočníkom Christopherom Lalancettom majú bilanciu 1+1). Druhý zápas Michaloviec bude určite náročnejší, veď Nitra predstavuje úradujúceho vicemajstra Slovenska a v prvom kole predviedla psychologicky dôležitý obrat proti Budapešti. Očakávať sa dá opäť vypredaná hala, no Corgoni sú na búrlivé prostredie zvyknutí.

Náš tip: 1X

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

ProFutbal.sk